Антикитайські настрої: колишній прем’єр Японії може знову очолити уряд

Суспільство | 18:26, 26.09.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

Напередодні парламентських виборів у Японії опозиційну Ліберально-демократичну партію очолив колишній прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, який виступає за жорстку позицію в територіальній суперечці з Китаєм.

Абе став лідером партії за результатами внутрішніх виборів. Його головним суперником був колишній міністр оборони Сігеру Ісіба.

Разом з тим, Абе отримав хороші шанси знову очолити уряд Японії. Вибори в країні пройдуть через місяць, Ліберально-демократична партія вважається на них фаворитом. При успішному результаті партія призначить прем'єр-міністра.

Під час внутрішньопартійної боротьби Абе дотримувався жорсткої позиції щодо територіального конфлікту між Японією і Китаєм через спірні незаселені острови. Політик обіцяв "захистити японську землю".

Крім того, він відомий іншими націоналістичними заявами. Зокрема, він заперечив те, що китайські та корейські жінки ставали секс-рабинями японських солдатів під час Другої світової війни, чим викликав невдоволення в Сеулі і Пекіні.

Абе очолив кабінет міністрів у 2006 році, ставши наймолодшим прем'єр-міністром в історії Японії. Під час його роботи на цій посаді уряд зазнав критики за погіршення економічної ситуації, а також за підтримку США у війні в Афганістані. Крім того, деяких членів кабінету міністрів викрили в корупції. У 2007 році Абе достроково залишив свою посаду, зіславшись на погане здоров'я.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: