Новий навчальний рік на Сумщині плануємо розпочати вчасно і в очній формі – Дмитро Живицький

Освіта | 12:00, 1.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

За два місяці розпочнеться новий навчальний рік. Наразі робимо все необхідне, аби діти сіли за парти 1 вересня, зазначив очільник Сумської ОВА та констатував, що серед головних  пріоритів – безпека учнів.

Хто точно НЕ вийде на навчання офлайн?

-Учні шкіл, які розташовані в безпосередній зоні ризику (+40 км від лінії бойових дій). У цій зоні наразі не розглядаються можливості відкриття навчальних закладів, бо існує постійна загроза артилерійських обстрілів, які важко передбачити вчасно.

-Також це заклади освіти, які були зруйновані: їх учні зможуть продовжувати навчання дистанційно, або ж у інших закладах освіти.

Якими мають бути заклади освіти, які відкриють двері здобувачам освіти?

-У кожному закладі освіти ( або у безпосередній близькості) має бути укриття, розраховане на всіх учасників навчального процесу.

Це має бути не просто підвал, а спеціально обладнане приміщення, де є вентиляція,  запаси води, медикаментів і т. ін. І куди мають можливість потрапити люди з інвалідністю.

Якщо неможливо забезпечити укриття для усіх – навчання буде проводитися в декілька змін.

-У школах повинна бути якісна система оповіщення і позначені шляхи евакуації (з урахуванням потреб людей з інвалідністю).

-Паспорт укриття – документ, якій підтвердить, що перебувати в ньому безпечно, спільно з представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій, затверджуватимуть спеціальні комісії.

“Окрім цього кожну школу і прилеглі території  перевіримо на наявність вибухівки. Все це стосується також закладів професійної, професійно-технічної, фахової передвищої і вищої освіти. В училищах, коледжах, інститутах і університетах можуть колегіально ухвалювати спільне рішення щодо навчання онлайн або офлайн. Але, всі безпекові моменти мають бути дотримані, у тому числі і стосовно гуртожитків. Ще раз наголошую: безпека – найголовніше. Тому будемо приймати окремі рішення щодо кожного із закладів освіти (від дитсадка до вишу). Маємо зберегти життя та здоров’я наших дітей”, – проінформував Дмитро Живицький.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: