Не вистачає життєвої енергії? Перевірте рівень тригліцеридів у крові!

Суспільство | 10:00, 30.12.2022
 Поділитися

Поділитися в

Основне джерело енергії для організму – тригліцериди. Це ліпіди, які допомагають зберігати жирні кислоти, містяться у мембранах клітин і звідти потрапляють у кров. Разом з білком вони утворюють ліпопротеїн – джерело енергії для м’язів і в цілому людини. При порушеннях ліпідного обміну, слабкості, млявості, зайвій вазі, загалом поганому самопочутті чи наявності шкідливих звичок варто перевірити рівень тригліцеридів у крові.

Про що скажуть аналізи?

Кров на визначення рівня тригліцеридів беруть з вени.

У нормі у чоловіків він складає 0,45 -1,8 ммоль/л, у жінок – 0 – 2,3 ммоль/л.

Аналіз дозволить зробити оцінку ризику серцево-судинних захворювань, виявити наявність проблем жирового обміну.

Якщо тригліцеридів в організмі більше норми, вони переміщуються у жирові клітини, через що зростає ймовірність серцево-судинних захворювань. При підвищеному рівні зростає ризик ішемічної хвороби серця. Також це може свідчити про цукровий діабет, гіпотиреоз, запалення підшлункової залози, подагру, алкоголізм, ниркову недостатність, перенесений інфаркт міокарда, сімейну гіпертрігліцередемію.

При пониженому спостерігається слабкість, млявість, зниження працездатності, болі у м’язах, сонливість. Такі показники аналізів дозволяють запідозрити гіпертиреоз, інфаркт головного мозку, обструкцію легень. Можуть свідчити про синдром мальабсорбції (порушення всмоктування жиру з їжі), знижену вагу, гіпертиреоїдизм.

Що провокує підвищення або пониження тригліцеридів?

До збільшення рівня тригліцеридів у крові призводять:

  • малорухливий спосіб життя;
  • надлишкова вага;
  • паління;
  • зловживання алкоголем;
  • цукровий діабет.

Понижують рівень тригліцеридів:

  • інтенсивні фізичні навантаження;
  • відмова від шкідливих звичок;
  • статини, метформін.

Що варто знати перед тим, як здавати аналізи?

Здавати аналізи варто на голодний шлунок (не менше, ніж 12 годин після їжі).

За пів години до здачі крові не варто палити. За дві доби слід виключити алкоголь, жирну та смажену їжу, фізичні навантаження.

Не слід здавати кров на тригліцериди після УЗД, МРТ, рентгена чи фізіотерапевтичних процедур.

На показник аналізів може вплинути прийом кортикостероїдів, оральних контрацептивів, фуросеміду, холестираміну чи інших препаратів.

У деяких людей рівень тригліцеридів може коливатися майже на 40% протягом місяця. Тому для точного аналізу необхідно здати кілька разів чи перездати.

На рівень тригліцеридів може впливати вагітність. Аналіз варто здавати, як мінімум, через півтора місяці після пологів.

Аналізи треба здавати, коли людина відносно здорова. Після перенесених гострих захворювань, інфаркту, хірургічних втручань варто почекати 6 тижнів.

Де зробити якісний аналіз крові на тригліцериди?

Такий аналіз виконують у відділеннях медичної лабораторії «Ескулаб». Це провідна лабораторія міжнародного рівня якості діагностичних досліджень у Львові із найбільшою мережею відділень у Західній Україні. Загалом в Україні, у тому числі і в Києві, працює більше 100 пунктів збору. Окрім аналізу на тригліцериди, лабораторія виконує більше 820 лабораторних досліджень.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: