Не лише вручати повістки: тепер ТЦК можуть складати адмінпротоколи незалежно від місця реєстрації

Актуально | 22:29, 25.04.2023
 Поділитися

Поділитися в

За порушення правил військового обліку тепер адмінпротоколи можуть складати скрізь.

У квітні цього року Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою розширює повноваження ТЦК. Тепер вони можуть вручати повістки військовозобов’язаним будь-де, незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку. Відповідно протоколи за порушення правил військового обліку також можуть складати скрізь.

Якщо раніше адмінпротокол про порушення військового обліку міг складати лише той ТЦК, де військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку, то з ухваленням постанови це зможе робити будь-який ТЦК незалежно від місця реєстрації порушника.

Порушення правил військового обліку та складання адмінпротоколів

Який це вигляд має, тепер роз’яснив юрист Владислав Юрчак.

  • Наприклад, особа перебуває на обліку в Києві, перебуває в Ужгороді, де їй вручають повістку. За цією повісткою їй потрібно з’явитися до ужгородського центру комплектування у зазначений на повістці час для уточнення військово-облікових даних.
  • Військовозобов’язаний не з’являється в належний час до ТЦК.
  • В такому разі керівник ужгородського ТЦК та СП накладає на особу адміністративне стягнення за ігнорування повістки та неявку до ТЦК.

Юрчак зазначив, що норми КУпАП не містять вказівки щодо необхідності дотримання будь-яких принципів територіальності. Вони лише визначають, що керівники ТЦК та СП від імені ТЦК та СП можуть розглядати справи про адмінправопорушення та мають право накладати відповідні стягнення.

ТСН

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: