Небанківські установи зберігають прибутковість по кредитах незважаючи на трансформацію сектора

Суспільство | 18:09, 21.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Нацбанк повідомив, що за 1 квартал поточного року майже всі небанківські установи наростили обсяги операцій в порівнянні з роком раніше. Про це йдеться в травневому огляді небанківського фінансового сектора. Більшість сегментів залишилися високоприбутковими.

Трансформація небанківського сектора проводиться переважно шляхом добровільного відходу з ринку пасивних фінансових гравців. НБУ застосував заходи впливу на компанії, що порушували вимоги регулятора.

Національний банк переконаний, що оновлене законодавство регулювання небанківської галузі посприяє посиленню прозорості, підвищення платоспроможності, розвитку сектора в цілому, а також призведе до належного управління ризиками та захисту прав споживачів.

У звіті регулятора вказується, що кредити фінансових компаній, видані домогосподарствам, ростуть три квартали поспіль після початкового скорочення в період коронакризи. Однак активи фінансових установ помітно знизилися через відхід з ринку великих компаній, що працюють з юридичними особами.

Кредитування ломбардами впало майже на 8% в порівнянні з попереднім кварталом, але в річному вимірі демонструється невеликий приріст. На даний момент діяльність ломбардів як і раніше залишається прибутковою.

Інформацією, наскільки українці цікавляться мікрокредитуванням, і ростуть чи обсяги виданих позик, з нами поділився сервіс з підбору кредитів без дзвінків Crezu. Період пандемії сильно не позначився на небанківському секторі, – стверджують експерти Crezu. Це сталося завдяки цифровізації, адже практично 100% організацій перейшли на онлайн кредитування. Хоча сьогодні позичальники як і раніше можуть звернутися за отриманням коштів в офіс компанії, найбільш затребуваними стали онлайн позики, які можна отримати повністю віддалено.

Оформлення не вимагає поїздок в офіс для підписання договору. Гроші переводять на карту за 10-15 хвилин і клієнт може відразу ж здійснювати перекази, покупки, знімати готівку.

У період локдауна для багатьох позичальників стало особливо важливо зайняти гроші, не виходячи з дому, тому фінансові установи, що надають послуги через інтернет, не втратили прибутковість.

Як зазначив Crezu, зберігається ймовірність нарощування прибутковості після реабілітації економіки від COVID-19 навіть з урахуванням інтересу банків до онлайн продуктів.

comments powered by HyperComments