Навіщо потрібна бустерна порція вакцини від коронавірусу

Суспільство | 15:19, 22.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Бустерна доза створює подовжений та більш надійний захист

З 13 грудня в Україні дозволили деяким категоріям громадян отримати додаткову дозу вакцини, проте це ще не бустерна вакцинація. Наразі, додаткове щеплення роблять пацієнтам з послабленим імунітетом. На сторінцi  cайту https://meta.ua/uk/news/ повідомлялось, що станом на 17 грудня 14 осіб отримали третє щеплення. Загальне запровадження бустерної дози розпочнеться коли понад 50% дорослого населення отримають повний курс імунізації. За попередніми розрахунками це станеться в наприкінці січня або на початку лютого. Проте багатьох громадян турбує питання, чи потрібно втретє звертатись за дозою вакцини?

Голова національної групи експертів з імунопрофілактики Федор Лапій роз’яснює, що через 6 місяців після отримання двох щеплень захист організму поступово починає зменшуватись. Найбільше такий ефект виражений у громадян похилого віку, які перетнули межу у 60 років. Але з часом кількість антитіл зменшується у всіх вікових груп. Саме тому третя порція вакцини оновлює імунну пам’ять та проводить так зване тренування захисної системи організму.

Бустерна доза необхідна для подовженого та більш надійного захисту, який повинен спрацювати навіть проти нових штамів. Якщо третє щеплення і не захистить на 100% від нового варіанту вірусу, то значно полегшить перебіг хвороби. Ревакцинацію рекомендують робити не менше ніж через 5 місяців після другої ін’єкції.

Ревакцинація – безпечний та необхідний захист

Бустерні дози – це звичайна практика вакцинації. Вплив такого щеплення на рівень захисту доведено на прикладі препаратів від інших хвороб. Наприклад, щеплення від правця потрібно періодично відновлювати: це і є бустерна доза вакцини. Додаткова доза генерує більшу кількість антитіл. Третє щеплення таке ж безпечне, як і перші два, хоча може викликати незначні побічні симптоми:

  • біль в місці ін’єкції
  • легке запаморочення
  • підвищення температури
  • нудоту.

Головний санврач повідомив, що для третьої порції рекомендовані такі самі сполучення вакцин, як і для двох перших щеплень. Тобто, Moderna може бути замінена на бустерну дозу Pfizer, або навпаки. Лікарі мають використовувати вже досліджені варіанти сумісності РНК-вакцин або векторних з мРНК. Наразі триває дослідження безпечності інших варіантів поєднання препаратів.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: