Навіщо меблям власне кріплення

Реклама, Споживач | 10:43, 18.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

Серед усього асортименту кріплення меблевий виділяють як різновид. Причина полягає не тільки в особливостях матеріалів, але і меблевих конструкцій. Наприклад, щоб шафа, диван, крісло не розвалилися в процесі експлуатації, звичайне кріплення не підходить. Навіть найміцніший болт не замінить меблеву стяжку. А з урахуванням того, що збірка деталей відбувається, як правило, під кутом 90 градусів, саме стяжка може забезпечити міцність і при цьому бути непомітною.

Меблева стяжка

Колись при виробництві меблів активно використовували звичайні цвяхи і шурупи. Не можна сказати, що від них уже повністю відмовилися, але, за словами експертів Bulat-Metal, вони не додають меблям довговічності. Деталі швидше ламаються, розшаровуються, відвалюються, а при високих навантаженнях кріплення може вивалитися з шматком матеріалу.

Меблеву стяжку відрізняє від монтажної можливість розібрати і після заново зібрати меблі у випадках, коли це потрібно, щоб перемістити її.

Різновиди меблевої стяжки

Вона може відрізнятися за особливостями конструкції, а також способами встановлення: вбудовані або невидимі. Також важливо знати, що деякі типи меблевого кріплення неможливо правильно встановити без інструментів, що забезпечують високу точність монтажу.

Конічну та ексцентрикову стяжку, наприклад, необхідно встановлювати, використовуючи точні верстати.

Конфірмат

Це простий у використанні тип меблевого кріплення. Використовується для збірки двох деталей, розташованих під прямим кутом і відноситься до прихованих видів кріплення.

Евростяжка складається з штифта з капелюшком, схожого за формою на саморіз, має зрізаний кінець і велику різьбу. На нижній частині її розташовані щербини, що дозволяють виконати насічку різьблення в підготовленому отворі безпосередньо в момент закручування. Це гарантує додаткову міцність кріплення. Для з’єднання деталей необхідні два отвори: під головку кріплення і насічку різьблення. Закручується вручну.

Ексцентриковий метод кріплення

Застосовують, головним чином, на підприємствах, оскільки для цього потрібні свердла для меблевої стяжки і дороге устаткування.

Міжсекційна стяжка

Потрібна для з’єднання декількох частин інтер’єру в єдину конструкцію. Як правило, таке кріплення являє собою штифт з різьбленням і втулку. Щоб здійснити з’єднання, потрібно виставити обидві частини конструкції рівно і виконати в стінках ближче до кутів отвору.

Далі вставляють втулку з одного боку, а з іншого — кріпильний гвинт. Закручувати потрібно саме гвинт, незважаючи на те, що шліци є з обох сторін. Шліц з іншого боку необхідно використовувати тільки, щоб запобігти прокручування.

Кутові стяжки

Зігнуті посередині металеві або пластикові пластини з отворами під кріплення. Їх використовують там, де на елемент не буде діяти високе навантаження, наприклад, деталі декорації. Але іноді такий спосіб використовують для кріплення ніжок столу, ліжка або стільця.

Монтаж здійснюється за допомогою саморізів.

Гвинтові стяжки

Метод застосовується там, де потрібен великий хід стягування. Це забезпечено конструкцією, вірніше різьбленням, яка виточена по всій довжині деталі.

Складається таке кріплення зі сталевого циліндра з отвором, розташованим поперек, а також штифта з головкою. Така збірка дозволяє меблям витримувати високі поперечні навантаження і може використовувати багаторазово. Наприклад, для виробництва стільців.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: