Науковці оглянули експонати Конотопського музею та запланували реставраційні роботи

Мистецтво | 16:59, 16.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

14 жовтня до Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського завітали художники-реставратори різних реставраційних спеціальностей під керівництвом заступника генерального директора Національного науково-дослідного реставраційного центру України з науково-реставраційної роботи Тетяни БИЧКО, повідомляє Конотопська міська рада.

Вони здійснили обстеження стану збереженості музейних предметів, зокрема: твори олійного і темперного живопису, стародруки, документи, графічні роботи, меблі, зброю, кераміку, музичні інструменти, вироби з шкіри та предмети з дерева, тканини.

Художники-реставратори провели комплексну роботу, надали консультативно-методичні рекомендації щодо умов зберігання й пакування музейних цінностей, підготовлених до евакуації через воєнний стан в Україні, визначили культурні цінності, які потребують невідкладного консерваційно-реставраційного втручання та першочерговості консерваційних заходів на пошкоджених музейних експонатах.

Вже в Києві фахівці складуть паспорти на кожен експонат, що потребує оновлення. Надалі, протягом року, буде здійснюватися реставрація визначених предметів.

Крім Конотопа, реставраційна група побувала в інших музеях Сумщини, зокрема в Сумах,  Ромнах тощо.

Робота здійснювалася в межах реалізації міжнародного проєкту Національного науково-дослідного реставраційного центру України в рамках партнерства Міжнародного альянсу із захисту культурної спадщини в зонах конфлікту ALIPH (Швейцарія), Смітсонівського інституту (США) та компанії UBER.

Джерело: Конотопська міська рада

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: