Насіння соняшника та кукурудзи: на Конотопщині аграрії збільшують посіви економічно привабливих культур

Аграрний сектор | 16:38, 21.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

Через зростання попиту та ціни на кукурудзу та соняшник, сільгоспвиробники щороку збільшують посіви цих культур, як в Україні, так і на Сумщині.

Кукурудза – це основна культура як в Україні, так і у нашій області, якщо загальна посівна площа Сумщини становить 1,2 мільйони гектар, то кукурудза займає 462 тисячі, це більше на 22 тисячі гектарів, ніж у минулому році і дає найбільший дохід для аграріїів, – каже начальник Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак.

Не менш популярний і соняшник. За інформацією Сумської ОДА, у поточному році сільські господарства області посіви соняшника залишили на рівні минулого року – 263 тис. га.

За даними відділу агропромислового розвитку Конотопської РДА, в структурі посівів сільськогосподарських культур теж переважають економічно привабливі: кукурудза і соняшник. Кожна з цих культур займає до 30% площ.

Погодні умови цього року (стійка засуха, а потім надмірна кількість опадів), звісно, позначилася на якісних показниках врожаю, зазначають аграрії. Тим не менш, ті, хто сіяв кукурудзу та соняшник, все одно з прибутком.

А все тому, що обирають якісне насіння: високоврожайні стійкі до хвороб та аномалій погоди гібриди.

Сільгоспвиробники Конотопщини зазначають, що вже зараз починають закупляти якісний насіннєвий матеріал та засоби захисту, бо восени вони будуть дорожчі. Віддають перевагу перевіреним постачальникам, які гарантують оригінальність матеріалу, добрив та засобів захисту рослин. Багато хто купує в Інтернет-магазині АгроПлант. Довіряють, бо тут товари сертифіковані і дешевші (продаються напряму від заводів-виробників агрохімії та постачальників). Протягом 17 років роботи у своїй галузі АгроПлант заслугував довіру багатьох сільськогосподарських підприємств та фермерів. На сайті – багато відгуків вдячних покупців.

Зручний фільтр Інтернет-магазину допоможе швидко обрати потрібні сорти та гібриди з врахуванням ціни виробника, стійкості до гербіцидів та вовчка, олійності культур, групи стиглості. Тут же можна підібрати і різноманітні засоби захисту та мікродобрива.

Кваліфіковані менеджери Агроплант порадять купити саме те насіння кукурудзи чи насіння соняшнику, яке буде найбільш родючим в кліматичних умовах Вашого регіону. Радять звертати увагу на високоврожайні сорти, стійкі до стресів, посухи та вилягання.

Якщо правильно вибрати гібрид, прибуток від реалізації врожаю може перевищити вкладені у вирощування кошти у багато разів.

Тому під час вибору насіннєвого матеріалу варто звернути увагу на такі фактори, що впливають і на родючість культури, і на врожайність. Це група стиглості, аби температура у вашому регіоні не була прохолодною для насіння та не вплинула негативно на врожайність культури; стійкість до хвороб та бур’янів; якість ґрунту та погодні умови.

Згідно прогнозів Гідрометцентру щодо врожайності на наступний рік, погода для майбутнього врожаю буде ідеальною, щоб варіювати сорти. Якщо зима «не підведе», наступного року врожайність може бути ще більшою, ніж у поточному році.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: