Насіння кукурудзи та соняшнику – в лідерах серед закупівлі посівмату на 2022 рік

Аграрний сектор | 13:43, 8.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Провідною культурою, яку вирощують на Сумщині залишається кукурудза, третє місце після пшениці за об’ємами виробництва займає соняшник. Згідно даних інтерактивної карти «Урожай онлайн 2021»,  кукурудзи в області вже намолочено 2926 тис. т (90, 4% до прогнозу), урожайність склала 70, 10 Ц/Га. Соняшнику – 789,3 тис. т. (це 99,8% до прогнозу) за урожайності 30,10 Ц/Га.

Рентабельність вирощування цих культур цінують і аграрії Конотопщини, щороку відводячи все більше площ під посіви. І на наступний рік закупляють найбільше саме насіння кукурудзи  та соняшнику.

Де краще придбати?

На жаль, частішають випадки продажу неякісного насіннєвого матеріалу, підробок. За що сільгоспвиробники потім вимушені розплачуватися втратою врожаю. Досвідчені аграрії Конотопщини купують оригінальне насіння для посіву від виробників та дистрибютерів в Україні. Наприклад, в інтернет-магазині «КропАгро» в наявності посівний матеріал української, сербської, французької селекцій з відповідними сертифікатами якості.

Як обрати якісне насіння?

Обираючи посівний матеріал, варто враховувати особливості кліматичної зони, в якій він буде вирощуватися. Зазвичай виробники вказують на упаковці кожного сорту чи гібриду фактор стиглості (ФАО) за стандартами Організації з продовольства та сільського господарства при ООН.  Чим вище значення, тим довше дозріватиме насіння.

Наприклад, для зони Полісся та Західної України можна обрати посівний матеріал кукурудзи з ФАО 150-290 одиниць, для Лісостепу – 150-390, для південних регіонів – до 400.

За оцінками експертів, нині в Україні вирощують близько 200 сортів та гібридів кукурудзи. Серед лідерів сортів соняшнику, які купують для посіву на наступний рік – «НС Таурус» («Юг Агролідер»), «Тунка», «Юрасик», «Сумо Ново», «Санай», «Рімі 2», «РЖТ Волльф», «РАМ 8143 (Степова)», «ПР64Ф66 (Піонер)»…

Серед лідерів продажів насіння кукурудзи – «Данііл (Степова)», «ДМ Петрос (Маіс)», «ДМС 3015 (Маіс)», «НС 2922 (Нертус)», «Хотин» та інші.

Гібрид, якість якого закладена вже в генетиці

Провідне місце на ринку продажів насіння України займає кукурудза МАЇС. Гібриди цього виробника з міста Дніпро створені для різних кліматичних зон України. Вони високоврожайні, мають поліпшені генетичні характеристики, добре адаптуються до умов вирощування, стійкі до захворювань, засухи, температурних перепадів, сильних вітрів. А стигле насіння має низький рівень вологості, а значить, агровиробники зможуть зекономити на сушінні після збору.

Для Полісся виробник «Маїс» рекомендує обирати ранньостиглі гібриди, як то «Немирів», «ДМС 1915», «ДМС Лорд», «Візаві», «Премія».

Для центральних регіонів, Лісостепової зони краще обрати посухостійкі гібриди з високим числом ФАО: «Сплав МС», «ДМС Гроно», «ДМС 3015», «Вікторія», «ДМС Супер».

Купуючи насіння для посіву, сільгоспвиробники Конотопщини одразу дбають і про захист майбутніх рослин

Правильно обраний гербіцид для кукурудзи в майбутньому дозволить захистити посіви від бур’янів, а значить отримати до 70% більше урожаю!

Хімічне прополювання нині безпечне для наступних посівів. Сучасні виробники виготовляють засоби захисту рослин, складові яких швидко розпадаються і не впливають на наступні посіви. Після них можна сіяти будь-які культури.

Фахівці радять придбати одразу два типи гербіциду: грунтовий, який вноситься до сходів кукурудзи, та післясходовий для підстраховки.

Придбати якісну сертифіковану агрохімію також можна в інтернет-магазині «КропАгро».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: