Обережно! На Волині почала цвісти амброзія

Здоров'я, Природа | 12:04, 16.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

цвітіння амброзії

Адміністрація Шацького парку попереджає мешканців та гостей громади про початок цвітіння амброзії. Ця небезпечна рослина масово розповсюдилася на території парку. 

Вона є дуже шкідливою для людини. Пилок від її квітів пошкоджує слизову оболонку, викликає свербіж. У людей зі схильністю до алергій амброзія може викликати напад бронхіальної астми чи навіть стати причиною смерті. Не нехтуйте своїм здоров’ям, це не гра в казино – остерігайтеся небезпеки.

Не тільки у Шацькому парку: зелена окупантка

Амброзія полинолиста за останні роки стала в Україні справжньою зеленою пошестю. Рослина широко розрослася у зелених зонах, на прибудинкових територіях та особливо на узбіччях доріг.

Причиною розповсюдження цієї рослини називають потепління клімату. В Україні вона почала розповсюджуватися з території Криму. Амброзія дуже швидко розростається, витісняючи традиційні для місцевості рослини. Там, де кілька років тому зустрічалися лише поодинокі рослини амброзії – сьогодні вони можуть повністю займати ділянки землі.

Зовні амброзія має досить декоративний вигляд. Проте її не лише не можна використовувати для озеленення ділянок, а й необхідно знищувати. Саме амброзія вважається найбільш алергенною рослиною української природи, так само, як однією з тих, що найшвидше розповсюджуються.

Амброзія полинолиста небезпечна як для людей, так і для тварин. Вона викликає сильну алергічну реакцію, особливо шкідливим є пилок рослини під час цвітіння. Він стає причиною алергічного риніту та може призвести до:

  • свербіжу слизових оболонок, включаючи очі,
  • нежитю та чханню,
  • набряку очей, гортані,
  • задуха, нападу бронхіальної астми.

Особливо небезпечна амброзія для дітей. На невеликий організм токсична дія пилку може справити навіть смертельну дію.

Проблема зі знищенням амброзії полягає в тому, що рослина чудово переносить скошування, затоплювання та інші неприємності. Тому єдиними методами боротьби є виривання амброзії з коренем або витравлювання її гербіцидами. 

цвітіння амброзії на Волині

Правила безпеки при поводження з амброзією

Період цвітіння амброзії починається у середині липня. А закінчується аж близько середини осені. Весь цей час важливо відповідально ставитися до свого здоров’я та максимально обмежувати контакти з небезпечною рослиною.

  1. Уникайте місць скупчення амброзії, особливо у період цвітіння.
  2. Якщо ви власник земельної ділянки, знищуйте на ній амброзію максимально швидко після появи рослини. Не очікуйте, коли вона виросте і почне квітнути. Характерні листочки амброзії, схожі на розетки з моркви, легко відрізнити від інших рослин.
  3. Якщо вам необхідно пройти мимо квітучої рослини – затримайте дихання або відверніться у протилежну сторону.
  4. Якщо ви хочете позбутися амброзії на своїй ділянці, під час роботи використовуйте маску та рукавички, щоб уникнути попадання пилку на слизові оболонки. Після використання викиньте захисні засоби.
  5. Якщо ви схильні до алергічних реакції, особливо на пилок, в період цвітіння амброзії носіть з собою антигістамінні препарати першої допомоги. При появі алергічних симптомів – одразу прийміть препарат. 
  6. Особливу увагу приділяйте тому, щоб до амброзії не мали доступу діти та домашні тварини. Спроба дитини зібрати букетик з гарненьких квіточок може обернутися трагедією.

Зверніть увагу, що амброзія відноситься до рослин, чий пилок розноситься вітром на великі відстані. Для алергічної реакції не обов’язково, щоб рослина росла саме на вашій ділянці чи біля вашого будинку. Тому так важливо максимально знищувати  амброзію скрізь, де вона з’являється.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: