На Сумщині завершилася нерестова заборона на лов риби, але за порушення Правил рибальства діють чималі штрафи

Дозвілля, Природа | 21:12, 24.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

20 травня був останній день обмежень, пов’язаних з нерестовою забороною на вилов водних біоресурсів у всіх річках та кореневих водах Сумщини.

Але Сумський рибоохоронний патруль нагадує рибалкам, що любительське рибальство дозволяється здійснювати безоплатно у порядку загального використання водних біоресурсів для особистих потреб (без права реалізації) не забороненими Правилами рибальства знаряддями добування (вилову) та у мінімально дозволених для добування (вилову) розмірах видів водних біоресурсів ( сом – 80 см, щука – 50 см, судак – 42 см, білий амур, товстолоб – 40 см, білизна, лящ, сазан (короп) – 30 см, чехоня – 24 см, синець – 22 см, лин, рибець звичайний – 20 см тощо).

З 21 травня на річках громадянам дозволяється вилов риби з берега вудками та спінінгами усіх видів з використанням штучної або природної принади у разі, якщо загальна кількість гачків не перевищує 7 одиниць на одного рибалку.

Добова норма вилову риби становить – 3 кг та 1 шт (особина, будь якої маси у мінімально дозволених для добування (вилову) розмірах видів водних біоресурсів.)

Підводне полювання дозволяється підводними рушницями (без застосування аквалангів). Місце проведення підводного полювання має бути позначено на поверхні сигнальним прапорцем занурень.

Заборонений вилов риби, що занесена до Червоної книги України: мінога українська, стерлядь, бистрянка російська, минь річковий, йорж носар, марена дніпровська, ялець звичайний, гольян озерний, білоперий пічкур дніпровський, карась звичайний, підуст звичайний, в’язь звичайний.

За недотримання вимог Правил любительського та спортивного рибальства порушники повинні будуть заплатити штраф відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП у розмірі від 340 до 680 грн, і відшкодувати збитки за кожен екземпляр незаконно добутої риби, згідно з діючими таксами: за сома – 5 117 грн, сазана – 3 706 грн, товстолоба – 3 638 грн, судака – 3 587 грн, білого амура – 3 553 грн, щуки – 3 468 грн, окуня – 3 162 грн, білизни і ляща – 1 649 грн, лина і головня – 1 598 грн, карася сріблястого, чехоні, синця і рибця звичайного – 1 581 грн, краснопірки, плітки, плоскирки – 1 564 грн, верховодки – 85 грн, в’юна – 68 грн, йоржа звичайного, ротана – 51 грн та рака – 3 332 грн.

Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів, або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову повідомляйте на «гарячу лінію» Сумського рибоохоронного патруля (096) 838-25-70.

Довідково

На території Сумської області діє заборона на вилов водних біоресурсів до 9 червня (включно) – у всіх водосховищах, до 30 червня – в придаткових водах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені).

Крім того до 30 червня (включно) діє заборона на вилов раків.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: