На Сумщині відкрили п’яте приймальне відділення – в Охтирській ЦРЛ, відремонтоване у рамках програми «Велике будівництво»

Здоров'я, Медицина | 09:31, 14.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Програма «Велике будівництво» Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО рятує людські життя. І вже у п’ятій із семи опорних лікарень на Сумщині відкрилося приймальне відділення, забезпечене сучасною медичною апаратурою для діагностики хворих та їх оперативного лікування

«Створення цього відділення − це лише початок роботи. Завдяки спільній роботі Міністерства охорони здоров’я, облдержадміністрації, обласної ради, міської ради тут може з’явитися дороговартісне медичне обладнання, − відзначив на відкритті відділення Міністр охорони здоров’я Віктор ЛЯШКО. − На наступний рік в рамках програми «Велике будівництво» заплановане теж будівництво лікарень. Зокрема, в кожній області буде розбудовано обласну дорослу та обласну дитячу лікарні. Крім того, в червні Президент України видав Указ, яким зобов’язав Кабмін у бюджеті на 2022 рік передбачити мінімальну заробітну плату для лікарів − 20 тис. грн., для медичних сестер − 13,5 тис. грн. Ми робимо все можливе, щоб це відбулося, і медичні працівники мали гідну зарплату».

За словами голови облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО, присутність Міністра сьогодні на Сумщині підтверджує, що зміни у країні відбуваються не лише фактичні, а й у ставленні держави до життя і здоров’я жителів нашої області та громадян України в цілому.

«Сумщина для Віктора Ляшка − не terra incognita, ми багато років співпрацювали з ним у різних статусах і на різних посадах. І сьогоднішній приїзд Міністра в нашу область означає, що ми були і залишаємось у фокусі Міністерства охорони здоров’я, − зазначив Дмитро Живицький. − Справді програма Президента Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО «Велике будівництво» крокує Україною і плани, які озвучив Міністр охорони здоров’я, а це і відновлення і обласної клінічної лікарні, і обласної дитячої лікарні, і семи приймальних відділень, обов’язково будуть реалізовані. Бо людина, її життя і здоров’я є найвищою цінністю для держави».

Учать у відкритті відділення також взяли народні депутати України Михайло АНАНЧЕНКО і Микола ЗАДОРОЖНІЙ, голова обласної ради Віктор ФЕДОРЧЕНКО та Охтирський міський голова Павло КУЗЬМЕНКО.

Зокрема, Павло Кузьменко наголосив, що все, що зараз зроблено в цьому відділенні, колись було чиєюсь мрією. Завдяки спільній роботі це відділення відкрилося, закуплене медичне обладнання на понад 20 млн і планують придбати ще дороговартісну техніку задля покращення якості лікування пацієнтів.

На реалізацію проекту з реконструкції приймального відділення Охтирської ЦРЛ протягом 2020 – 2021 років використано 1,8 млн грн, у тому числі майже 1,1 млн грн – з державного бюджету та майже 760 тис. гривень − кошти міського бюджету м. Охтирка.

Крім того, у відділенні встановлено сучасний апарат ультразвукової діагностики, закуплений за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам вартістю 1,9 млн гривень.

За власні кошти закладом придбано меблі та обладнання загальною вартістю − 251,5 тис. гривень та за рахунок благодійної допомоги на 76,6 тис. гривень.

Сьогодні за участі Віктора Ляшка та Міністра Кабінету Міністрів Олега НЕМЧІНОВА було відкрито ще і термомодернізований лікувальний корпус та оновлене інфекційне відділення Тростянецької міської лікарні.

Довідково. Усього на Сумщині в рамках програми «Велике будівництво» буде оновлено 7 приймальних відділень. Крім тих, що вже відкрилися – в обласній лікарні, Сумській центральній міській лікарні, Конотопській, Шосткинській і уже Охтирській лікарнях, невдовзі відбудеться відкриття такого ж відділення в Роменській ЦРЛ та добудовується відділення в лікарні м. Глухів

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: