На Сумщині у продажі може з’явитися “небезпечне” морозиво

Споживач | 14:25, 27.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

У добавці-стабілізаторі, що використовувалась у морозиві, яке експортувалось з Румунії, виявили несанкціоновану речовину – етиленоксид.

Держпродспоживслужба повідомляє, що відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

 У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за телефоном: (0542)77 90 43.

Довідково: оксиран (етиленоксид) — насичена гетероциклічна сполука з хімічною формулою C2H4O. Це найпростіший циклічний етер. За звичайних умов перебуває у газоподібному стані. Температура кипіння становить 10,7 C. Добре розчинний у спиртах, ефірі, хлороформі, чотирихлористому вуглеці, ацетоні та інших розчинниках.

Токсична речовина. Звичайні симптоми системного отруєння оксираном — головний біль, задишка, нудота і блювання.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: