На Сумщині представники обласної влади, регіональних організацій та об’єднань роботодавців і профспілок підписали спільний план дій на наступні 5 років

 Поділитися

Поділитися в

За словами голови Сумської облдержадміністрації Романа ГРИЩЕНКА, документ, націлений на розбудову економіки регіону, створення комфортних умов проживання для мешканців Сумщини

«Маю надію, що сьогоднішнє підписання Регіональної угоди на новий термін – це впевнений крок до подальшої тісної співпраці всіх сторін соціального діалогу – представників органів влади, профспілок та роботодавців. Сподіваюсь, що, дотримуючись цієї Угоди, ми зможемо побудувати економічно сильний регіон та заможне і справедливе громадянське суспільство. Тільки спільними зусиллями можливо змінити в регіоні ситуацію на краще», – наголосив Роман Грищенко.

Згідно з Угодою, обласна влада зобов’язується, зокрема, вживати заходів для поліпшення інвестиційного клімату на території області; розглядати проблемні питання щодо розвитку економіки, підприємств окремих галузей за участю представників профспілок та роботодавців; сприяти створенню ринкової інфраструктури, активізації роботи продовольчих та оптових ринків, а також забезпеченню належних умов для реалізації сільськогосподарської продукції товаровиробниками різних форм власності; вживати заходи щодо проведення своєчасних та в повному обсязі розрахунків з підприємствами, замовниками яких є місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та бюджетні установи, що утримуються за кошти місцевих бюджетів; брати участь у формуванні регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів з урахуванням потреб ринку праці тощо.

Роботодавці мають, згідно з угодою, своєчасно інформувати профспілки про прийняття рішень відносно реформування, реструктуризації підприємств для вжиття узгоджених, спільних заходів щодо захисту трудових та соціально-економічних прав працівників; надання всебічної підтримки працівникам, які схильні до технічної творчості; сприяти забезпеченню роботодавцями соціального захисту працівників; забезпечувати на підприємствах усіх форм власності розвиток колективно-договірних і трудових відносин; удосконалювати систему професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, професійного навчання працівників тощо.

Профспілки, у свою чергу, згідно з угодою, зобов’язуються брати участь у розробленні обласних програм та стратегій економічного та соціального розвитку; розробляти та опрацьовувати проекти колективних договорів; ініціювати роботу з укладення колективних договорів на підприємствах усіх форм власності; здійснювати громадський контроль за додержанням роботодавцями чинного законодавства у сфері соціально-економічних, трудових відносин тощо.

Голова облдержадміністрації під час зустрічі розповів, що Сумська область наразі має досягнення за багатьма напрямками соціального і економічного розвитку. Зокрема, за результатами дослідження «Євромапа України», підготовленому аналітичним Центром «Нова Європа», у загальному списку євроінтеграції регіонів Сумська область посідає 6 місце. За показником росту експорту послуг до країн ЄС – перше місце. Також у нашого регіону непоганий результат і за індикатором росту експорту товарів – входимо до п’ятірки лідерів. За рівнем економічної інтеграції Сумщина посіла друге місце.

Сумська область на четвертому місці в Україні за показниками щодо ремонту доріг, а саме влаштування верхнього шару – фінішний етап ремонту дороги. У Сумській області уже 149,9 км таких доріг.

Роман Грищенко навів також приклади позитивних змін в галузях агропромислового розвитку, охорони здоров’я, освіти тощо.

Довідково. Остання Регіональна угода між стороною органів влади Сумської області, Спільним представницьким органом профспілок Сумської області та Спільним представницьким органом сторони роботодавців Сумської області на 2017-2018 роки була підписана 12 квітня 2017 року і діяла до сьогодні.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: