На Сумщині погіршується ситуація з коронавірусом

 Поділитися

Поділитися в

Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО.

На сьогодні 9 закладів охорони здоров’я надають допомогу пацієнтам з COVID-19. Керівництво управління охорони здоров’я пропонує включити до цього переліку ще один заклад – Тростянецьку міську лікарню, адже Охтирка вже не приймає пацієнтів, бо має завантаженість хворими майже на 100%.

Усього виділено у закладах охорони здоров’я 1 055 ліжок для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу, завантаженість в яких складає – 49,7%, Забезпеченість киснем 1055 ліжок закладів охорони здоров’я на 100%.

Станом на 4 жовтня 2021 року за весь час пандемії на Сумщині було зафіксовано 84823 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію. З них 1440 летальних випадки, за минулу добу – 4 (Сумський р-н – 4).

COVID-19 підтвердили у 241 особи (Конотопський р-н – 60, Охтирський р-н – 14, Роменський р-н – 3, Сумський р-н – 111, Шосткинський р-н – 53)
Наразі від COVID-19 в Сумській області одужало 79330 осіб, з них за минулу добу – 26 (Охтирський р-н – 1, Сумський р-н – 25).

Активних хворих – 3371 особа, із них 529 – лікується у стаціонарі, 2842 знаходяться на амбулаторному лікуванні. За останню добу госпіталізовано 67 осіб, що підтверджує динаміку зростання коронавірусної інфекції.

У Сумській області щеплено 203 059 осіб, 68% працівників освіти та 70% медичних працівників.

Також Сергій Бутенко повідомив, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» встановлені індикатори визначення рівнів епідемічної небезпеки. Якщо два показники з п’яти будуть протягом трьох днів перевищувати свій норматив, то область за рішенням Державної комісії з надзвичайних ситуацій переводять в іншу зону епідемічної небезпеки. На сьогодні в усіх регіонах країни з 23 вересня впроваджено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, але вже є чотири регіони в «помаранчевій» зоні.

На сьогодні на Сумщині показник виявлення випадків інфікування має бути не більше 20%, ми підходимо до показника в 18,5% і він щодня збільшується майже на відсоток. Рівень госпіталізації має бути не більше 60% на 100 тис населення, зараз в Сумській області – 45% та відмічається щоденне збільшення кількості госпіталізованих, – зазначив начальник управління охорони здоров’я.

Згідно з інформаціє, наданою на засіданні Уряду 22.09.2021, в Міністерстві охорони здоров’я планується затвердити чіткий перелік професій виробництв і організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням від коронавірусної інфекції. До нього включать працівників закладів освіти, працівників центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також працівників місцевих державних адміністрацій.

Навесні були судові позови до Європейського суду з прав людини щодо обов’язкового вакцинування та незгоди з цих питань. Наразі вже є два рішення суду, в яких зазначено, що в демократичних країнах вакцинація має бути обов’язковою. Можливо, аналогічні норма будуть впроваджені в законодавство України.

Тому всі урядові та обласні заходи, які проводяться з метою зменшити поширення COVID-19 (вакцинація, дотримання протиепідемічних заходів) – це крок на упередження, щоб в Сумській області не припинялася робота всіх органів влади, підприємств, об’єктів соціальної сфери, – наголосив Сергій Бутенко та закликав всіх жителів області подбати про своє здоров’я, своїх близьких та рідних.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: