НА СУМЩИНІ ПОЧНУТЬ ВПРОВАДЖУВАТИ ТЕЛЕМЕДИЦИНУ У МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ ПЕРВИННОГО РІВНЯ

Медицина, Реформи | 11:46, 22.10.2019
 Поділитися

Поділитися в

Про це повідомила тимчасово виконуюча обов’язки начальника обласного управління охорони здоров’я Надія Лисенко під час апаратної наради.

Всі амбулаторії на первинній ланці будуть оснащені пакетами телемедицини: персональним комп’ютером з мультимедіа; веб-камерою та цифровою фотокамерою; сканером; безперебійним блоком живлення; засобами телеметрії; відповідним програмним забезпеченням з підключенням до швидкісного Інтернету та іншим обладнанням згідно з Табелем.

За словами Надії Лисенко, за кошти субвенції з Мінрегіону, а це більше 16 млн грн, буде придбано 167 комплектів з телемедицини, що розподілять на амбулаторії по всій області. Крім того, у вартість 13 амбулаторій, що наразі знаходяться на стадії будівництва, також закладені кошти на придбання таких комплектів.

Перші кроки по впровадженню телемедичного консультування вже здійснюються в екстреній медичній допомозі.

Уже 20 амбулаторій Сумської області  підключені до бригад швидкої допомоги та мають змогу передавати розшифровку електрокардіограм диспетчерам екстреної медичної допомоги.

При складних випадках ці електрокардіограми у цій же системі також читають фахівці обласного кардіодиспансеру та швидко надають консультаційну допомогу. Така допомога дає дієвий результат – вчасне виявлення симптомів інфаркту міокарда вже у 2 рази більше, ніж у минулому році.

Джерело: sm.gov.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: