На Сумщині через збройну агресію РФ 16 дітей залишились сиротами, 219 – втратили одного з батьків

Суспільство | 18:58, 22.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 22 серпня, під головуванням заступника керівника Сумської обласної прокуратури Ігоря Сидоренка відбулось засідання круглого столу, під час якого обговорили питання своєчасності та повноти надання допомоги дітям з числа внутрішньо переміщених осіб, запровадження ефективного механізму взаємодії між органами влади, службами у справах дітей та правоохоронними органами. У засіданні взяли участь керівники Служби у справах дітей, Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної військової адміністрації, Сумського обласного центру соціальних служб, служби ювенальної превенції ГУНП в Сумській області.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної воєнної адміністрації з 24.02.2022 в області осиротіли 219 дітей у зв’язку з загибеллю батьків, що забезпечують захист України від збройної агресії РФ, 16 дітей втратили обох батьків та набули статусу дітей-сиріт.

Загалом, на даний час в області зареєстровано понад 65 тисяч внутрішньо переміщених осіб, у тому числі понад 17,4 тисяч дітей.

Задля забезпечення дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей загиблих Захисників та Захисниць України в закладах освіти безоплатним харчуванням прокурорами у серпні спрямовано до суду 7 позовів.

У серпні прокурорами започатковано практику звернення до судів в інтересах служб у справах дітей до органів освіти про зобов’язання здійснити виплати дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які закінчили навчальні заклади, одноразової допомоги в розмірі не менше 6 прожиткових мінімумів (15 тисяч гривень кожній особі). Наразі спрямовано 2 позови про зобов’язання здійснити виплати дітям на суму близько 200 тис грн.

Водночас з метою забезпечення захисту прав дітей запроваджено обмін інформацією між Сумською обласною прокуратурою та структурними підрозділами Сумської обласної військової адміністрації щодо стану перебування дітей в закладах цілодобового перебування, пошкоджених об’єктів дитячої інфраструктури та вжиті заходи до їх відновлення тощо.


Сумська обласна прокуратура

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: