На що звернути увагу при виборі пилососа?

Суспільство | 10:16, 10.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні без пилососа важко уявити якісне прибирання та бездоганну чистоту в приміщенні. Цікаво, що перший електричний пилосос був запатентований більш як століття тому. Його винайшов у 1901 році британець Х’юберт Сесіл Бут. У потягу він звернув увагу на пристрій для здування пилу і подумав, що було б краще збирати пил.

З того часу пилосмоки не раз змінювали модифікацію й зовнішній вигляд, а виробники не припиняють вдосконалювати «домашнього помічника». Тож як обрати якісний пилосос в Україні?

Призначення

Зважте, де саме Ви будете прибирати. Якщо потрібен для прибирання пилу в автомобілі, звертайте увагу саме на автопилесмоки. Якщо в житловому приміщенні – підійде класичний. Для надання клінінгових послуг, прибирання у офісах, або якщо приміщення сильно і часто забруднюється, краще віддати перевагу професійному. Зверніть увагу на миючі пилососи, якщо хочете мати додаткову функцію миття підлоги, прання килимів, вологої чистки м’яких меблів. Додатково до основного пилесмока можна придбати для миття вікон, або робот-пилесос, який буде самостійно збирати пил між основними прибираннями.

Що на часі?

Враховуючи часті вимкнення електроенергії в Україні наразі користуються попитом акумуляторні пилесмоки, якими можна користуватися, коли немає світла.

Якщо у Вас маленькі діти, тварини, які бояться гучних звуків, або ж тонкі стіни (не хочете дратувати шумом сусідів), можна обрати тихий пилосос. Але варто пам’ятати, що, чим потужніший пилосос, тим він буде гучнішим.

Тим, хто мешкає в невеликих приміщеннях і хоче зекономити житловий простір, варто звернути на габарити обраної моделі. Приміром, можна віддати перевагу компактним вертикальним пилесмокам.

Потужність

Зверніть увагу: у інструкціях до пилососів можна побачити дві потужності. Одна означає, скільки електроенергії споживає техніка, наскільки економічна (побутовий пилесмок може споживати 1200 – 2500 Вт).

Інша – показує силу всмоктування, а отже наскільки якісним буде прибирання. Потужність всмоктування зазвичай складає від 250 до 480 Вт. Чим більше у Вас вдома м’яких меблів, килимів, якщо вдома є тварини, за якими треба прибирати вовну, тим потужнішим має бути пилосос. Звертайте увагу на моделі, потужність яких не менше 350 Вт.

Якщо килимових покриттів немає, достатньо буде пилесмока з потужністю 150 Вт. До речі, акумуляторні пилососи, роботи-пилесоси зазвичай з невеликою потужністю.

Цікаво, що є ще середня потужність пилесмока. Це спроможність тривалий час потужно всмоктувати пил. Адже більшість пилесмоків уже після п’яти хвилин роботи починають знижувати тягу, потужність переходить до середнього значення. Через це починати прибирати потрібно з найскладнішої ділянки. Крім того, варто зважати, що чим більше зібрано пилу пилосмоком, тим нижчою буде його потужність (своєчасно витрушуйте сміття з пилозбірника).

Миючий чи з аквафільтром?

Визначіться, який тип пилезбірника Вам більше підходить: мішок, контейнер (з циклоном чи без нього), без мішка, або з аквафільтром.

До речі, не варто плутати миючий пилесмок та з аквафільтром. Перший розпиляє вологу під час вологого прибирання і потім збирає вологий пил. Другий просто засмоктує пил і осаджує його у контейнер з водою.

Миючі пилососи також можна використовувати для збирання розлитої рідини. Крім того, вони мають функцію не лише вологого, а й сухого прибирання.

Як миючий, так і пилосос з аквафільтром, мають ще й функцію зволоження повітря.

Мінуси таких пилесмоків: через підвищену вологість з часом в приміщенні може з’явитися пліснява; мити й просушувати складові пилососу доведеться після кожного прибирання, інакше почнеться процес гниття сміття і неприємний запах; а через велику кількість фільтрів мити такі пилесмоки довго й дещо складно.

Фільтри пилесмоків

Сучасні пилососи зазвичай обладнані цілою системою фільтрів від моторних (груба очистка), електростатичних (у недорогій техніці), S-класу (які не дозволяють потрапити пилу знову у повітря, до тонкоочисних.

Серед останніх, наприклад, фільтри HEPA. Вони вважаються найсучаснішими, спочатку були розроблені для атомної галузі, але зараз широко застосовуються і у побуті. Завдяки тонким пластам склопластику, складеного гармошкою, вони збирають навіть найменші частинки пилу та алергени з повітря.

Зверніть увагу на наявність у продажу змінних фільтрів, їх доступність та ціну, адже з часом їх необхідно змінювати.

Додаткові можливості

Вдосконалюючи техніку для прибирання дому, виробники додають ті чи інші приємні бонуси. Наприклад, пилосос-трубка може додатково слугувати й відпарювачем. Деякі моделі мають автоматичну самоочистку фільтрів, регулювання потужності, шумопоглинання, індикатор заповнення, нанопокриття на стінках пилезбірника, турбощітки, насадки для великого сміття, функції зволоження та ароматизації повітря.

Ціна

Звісно, варто орієнтуватися й на вартість техніки, яку Ви можете собі дозволити. Дорожче не завжди означає краще. Іноді вартість товару буде завищеною вже через назву відомого бренду, під яким вона виготовлена. З іншого боку, техніка відомих брендів – гарантія якості та надійності.

Нині ціна пилосмоків в Україні коливається від кількох сотень до кількох десятків тисяч гривень. Але економити на чистоті і здоров’ї навряд чи варто!

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: