На реконструкцію Конотопської опорної лікарні виділять 12, 3 млн грн

 Поділитися

Поділитися в

Уже цього року приймальні відділення опорних лікарень області повинні стати абсолютно іншими – як по наповненню, так і за функціями. Замість звичних приймальних покоїв там з’являться стаціонарні відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги – з цілодобовим доступом до обладнання в режимі 24/7.

На початку цього року Кабмін затвердив мережу опорних лікарень, де під невідкладну допомогу будуть реконструйовані (капітально відремонтовані) приймальні відділення. В нашій області визначили сім опорних медустанов: обласна лікарня, Сумська центральна міська лікарня, а також – Охтирська, Роменська, Конотопська, Шосткинська і Глухівська ЦРЛ.

Якими будуть оновлені відділення?

Передбачено, що там облаштують лікарсько-медичний пост і кілька зон – приймально-сортувальну, реанімаційну і общемедицинскую – з окремими боксами, палатами і кабінетами. А головне – вони будуть оснащені сучасним діагностичним обладнанням, що дозволяє оперативно визначити проблему пацієнта і алгоритм надання допомоги.

На реконструкцію 120 приймальних відділень по всій Україні виділено 1,68 млд. грн. Ці кошти як субвенцію з держбюджету направляються з Фонду боротьби з COVID-19. Для Сумщини, як повідомила заступник директора департаменту фінансів Сумської ОДА Алла Литвяк, передбачено 56 млн. Грн., Які розподілені між опорними лікарнями. Для Глухівської ЦРЛ – 9,6 млн., Конотопської ЦРЛ – майже 12,3 млн., Роменської ЦРЛ – близько 6,6 млн., Охтирської ЦРЛ – 1,8 млн., Шосткинської ЦРЛ – 6,9 млн., Сумської ЦМЛ – 6,8 млн. і обласної лікарні – майже 11,9 млн. Варто зазначити: мінімальним умовою залучення державного фінансування для створення відділень екстреної медичної допомоги була наявність проектно-кошторисної документації, яка розробляється за рахунок місцевих бюджетів. У деяких медустанов кошторис перевищила виділену з держскарбниці суму – різницю повинен перекрити місцевий бюджет.

 Оскільки вартість деяких проектів вийшла більше, ніж це передбачено з держбюджету, – були затребувані гарантійні листи, що кошти на умовах співфінансування виділять місцеві бюджети, – уточнила Алла Литвяк. – Таких у нас по області три лікарні – обласна, Сумська ЦМЛ і Конотопська ЦРЛ. Раніше для Сумської обласної лікарні облбюджету вже виділяв 300 тис. Грн. на проектно-кошторисну документацію, тепер додасть додатково 4,8 млн. Що стосується Сум – є гарантійний лист, що міськбюджет для ЦМЛ виділить ще 800 тис. грн. Так само і по Конотопу. Решта опорні лікарні укладаються в суму субвенції.

У Сумській міській лікарні, як повідомила ВШ директор Валентина Домінас, відділення екстреної медичної допомоги планують облаштувати на першому поверсі центрального корпусу. А в обласній для його створення перепланують і реконструюють приміщення лікувального корпусу №1.

На закупівлю обладнання для реконструйованих відділень з Фонду боротьби з COVID-19 засобів заплановано більше – 5,3 млрд. Грн. Перелік необхідного обладнання, предметів довгострокового користування, медичних виробів і допоміжних засобів МОЗ було затверджено ще в травні. В кінці червня робоча група визначилася з тим, що потрібно придбати в першу чергу. Це стосується дорогих апаратів – ангіографів, комп’ютерних томографів, пересувних рентген-апаратів, ендоскопічного обладнання тощо., Що істотно поліпшить матеріально-технічну базу опорних лікарень, які в госпітальному окрузі повинні надавати пацієнтам високоспеціалізовану допомогу. Поки що наші райлікарні навряд чи можуть похвалитися таким сучасним арсеналом для діагностики хворих. Проект передбачає, що це обладнання буде закуплено централізовано МОЗ, а одержувачем коштів, як повідомляв на засіданні уряду міністр охорони здоров’я Максим Степанов, хочуть визначити ДП «Медичні закупівлі».

Джерело: shans.com.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: