На початку наступного тижня на Сумщині планують введення графіків погодинних відключень електроенергії

Енергетика | 18:46, 28.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

Про це зазначив керівник обласної військової адміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ

«Проблема з відключеннями електроенергії на Сумщині аналогічна ситуації, що склалася у низці інших областей країни. Я бачу усі ваші невдоволення та питання. Опрацювали усі можливі варіанти виходу з цієї ситуації. На спільній нараді Офісу Президента, за участі НЕК «Укренерго», обленерго, очільників областей, у яких є такі проблеми, та наших керівників громад, прийняли декілька важливих рішень», – зазначив він.

Так, з початку наступного тижня енергетики погодилися на введення графіків погодинних відключень електроенергії. Тобто, замість аварійних (ГАВ), як зараз, без попереджень, будуть введені саме графіки погодинних відключень (ГПВ).

Дмитро Живицький пояснив, що у нашій області складанням цих графіків займається АТ «Сумиобленерго». Голова правління АТ «Сумиобленерго» Ігор ДИРБАВКА запевнив: до 31 жовтня графіки затвердять та направлять до НЕК «Укренерго». Після того НЕК «Укренерго» введуть по Україні, у т.ч.в Сумській області, графіки погодинного вимкнення електроенергії (ГПВ) або так звані «віялові відключення».

«Наша частина роботи, як обласної влади, це робота з переліком підприємств критичної інфраструктури. Свої пропозиції ми надали енергетикам. Не менш важлива задача – дотримання так званої «соціальної справедливості». Коли відключати електроенергію мають у всіх споживачів по черзі. А також – дотримання заздалегідь визначених графіків. У поданих нами пропозиціях період відключення для одних споживачів – не більше двох годин поспіль, – прокоментував керівник обласної військової адміністрації.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: