На Конотопській станції юних натуралістів поселилася велика пірникоза

Суспільство | 15:00, 22.11.2017
 Поділитися

Поділитися в

На Конотопській станції юних натуралістів з’явився новий незвичайний мешканець – качка чомга або велика пірникоза (з травмованою лапкою) – повідомляють працівнки станції у мережі Фейсбук.

Цей прісноводний птах як правило оселяється на водоймищах з густою прибережною рослинністю. У північних регіонах велика пірникоза – це перелітний птах. Більша частина пірникоз відлітає на зимування в листопаді, хоча птахи з північних районів нерідко залишаються в районі гніздування, поки водоймища не вкриються кригою.

Швидше за все травмований птах проведе зимівлю на Станції юних натуралістів. Тож працівникам треба вирішувати питання із її специфічним раціоном. Адже качки чомги харчуються рибою, молюсками, водними комахами, їхніми личинками. Дорослі птахи ловлять дрібних земноводних і ракоподібних, а також доповнюють своє меню водоростями.

Знадобиться пірникозі і чималий резервуар з водою. Адже під час пошуку їжі ця качка повністю занурюється у воду. Вона досліджує дно своїм довгим і гострим дзьобом або ловить здобич.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: