На Конотопщину привезли виставку конвертів і марок «Останнім шляхом Кобзаря» + ФОТО

Культура | 17:06, 17.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

Вчора в Музеї Кролевецького ткацтва відбулась виставка унікальної філателістичної експозицій «Останнім шляхом Кобзаря». Автор ідеї і організатор виставки – Олександр Володимирович Канівець, відомий філателіст, член Київського товариства Асоціації філателістів України, громадський діяч, член Асоціації випускників юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Захід не випадково проходив саме 16 травня, адже рівно 160 років тому у цей день тіло поета, яке везли на перепоховання до України, знаходилося в Кролевці За словами Олександра Канівця, в матеріалах філателістичних зібрань збережено та відтворено дух великого генія Тараса Григоровича Шевченка. Виставка філателії “Останнім шляхом Кобзаря” – унікальна колекція експонатів, зібраних з ініціативи Олександра Канівця в ході проведення Міжнародного поштового походу-реквієму за маршрутом перевезення тіла Т.Г.Шевченка з Санкт-Петербургу в Канів у 1861 році. З групою однодумців філателіст досконально вивчив маршрут, яким, виконуючи останню волю поета, друзі везли його тіло на перепоховання. Цей маршрут – зі Смоленського цвинтаря у Санкт-Петербурзі до Канева, в якому на Чернечій горі Шевченко його перепоховали. Для кожного з перелічених міст, через які проходив останній шлях Кобзаря, були виготовлені за спецзамовленням конверти з тематичними зображеннями.

Під час маршруту здійснювалося спецпогашення конвертів у кожному місті та містечку відповідно до дати і навіть години перебування в ньому траурної процесії 160 років тому. По завершенню виставки присутні віддали шану Тарасу Шевченку, поклавши квіти до пам’ятника Великому Кобзарю.

Джерело:05453.com.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: