На Конотопщині збільшується популяція зубрів

 Поділитися

Поділитися в

Сумщина – один із шести регіонів України, який зберіг популяцію зубра європейського. Мешкають сумські зубри у мисливських угіддях філії “Конотопське лісове господарство”.

Щодо сумських зубрів, то з роками їх популяція суттєво зросла. Перші тварини – 3 самці та 11 самок – «оселилися» в лісах Сумщини у 1985 році. Вони були завезені з Біловезької пущі. За підсумками минулорічного обліку їх популяція нарахувала  64 особини, що є одним із найчисельніших показників в Україні.

Провідний мисливствознавець Північного лісового офісу Володимир Федько говорить, що у тому, що тварини живуть і розмножуються, без кропіткої щоденної праці конотопських лісівників не обходиться. Вони постійно дбають, щоб на підгодівельних майданчиках завжди був свіжий корм. Зубри добре знають ці місця і щоденно їх відвідують. Тому зустріти стадо зубрів в мисливських угіддях філії справа, майже, природна.

Довідково: окрім Сумської області зубри прижились ще у п’яти областях України: Чернівецькій, Львівській, Київській, Волинській та Вінницькій.

Підписуйтесь на нас у Telegram