На Конотопщині вшанували пам’ять Тихона Осадчого

 Поділитися

Поділитися в

У Шевченківському НВК пройшов захід у форматі есе-портрета «Тихон Осадчий – великий патріот України».

Про це повідомляє Конотопська РДА.

Під час заходу шевченківці ознайомилися з маловідомими сторінками біографії Тихона ОСАДЧОГО,громадсько-політичного діяча, якого доля привела з рідної Черкащини до Конотопщини, де йому і судилося залишитися навічно.

В історичних дослідженнях знана особа постає як статист та економіст-науковець, що опублікував низку праць з питань селянського землеволодіння і землекористування. Його економічні погляди, як представника соціального напрямку політичної економії, і зараз вивчають в економічних вузах України.

Тихон Осадчий був пов’язаний родинними зв’язками з О.М. Лазаревським – одружений з його донькою – Анною (відома як очільниця жіночої гімназії в Конотопі), завдяки якій переїхав у с.Гірявка Конотопського повіту Чернігівської губернії, де поринув у практичну діяльність по допомозі селянам;

До революційних подій 1917 р. він працював головою правління Гирявського кредитного товариства. Організатор і перший голова правління Конотопського союзу кредитних і ощадно-позичкових товариств.

Після Лютневої революції 1917 року – учасник розбудови української держави ,член Української Центральної Ради, Центрального комітету Селянської Спілки. У 1918 р. за його участю був створений Всеукраїнський сільськогосподарський союз «Централ».

У 20-30 роки був першим директором Тиницької сільськогосподарської школи, навчав дітей у школах Конотопа та с.Шевченкове.

Після заходу представники районної влади разом з юними жителями села Шевченкове поклали квіти до могили Тихона ОСАДЧОГО, що знаходиться у парку Лазаревських.

До річниці народження та як голові правління місцевого кредитного товариства, у червні 2006 р. могила Тихона ОСАДЧОГО була реконструйована за ініціативи правнука О.М.Лазаревського Олександра ЛАЗАРЕВСЬКОГО та голови асоціації підприємств та підприємців малого та середнього бізнесу м.Конотоп Сергія ЮШКОВА, підтримки Кредитної спілки «Єзуч» (м.Конотоп) та сприяння Конотопської РДА, ДП «Конотопське лісове господарство». Встановлено дерев’яний хрест, гробничку, огорожу. Наразі могила доглянута зусиллями учнів Шевченківського НВК.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: