На Конотопщині тривають польові роботи зі збору пізніх культур

Аграрний сектор | 09:25, 26.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Як повідомив “Сільським горизонтам” директор ТОВ «Ранок-Гамаліївка»  Сергій КУРИЛОВ, 11 вересня в господарстві розпочали збір кукурудзи на силос, оскільки сільгосппідприємство працює в напрямі тваринництва – заготовляють корм худобі на увесь рік. Також розпочато збір кукурудзи на зерно, соняшнику, сої, тривають роботи  з  посіву озимої пшениці.

Цьогоріч  кукурудза вродила добре, рослини близько 3 метрів заввишки – лише кабіну комбайна ледь видно на полі. Станом на 15 вересня в господарстві завершували збирання кукурудзи на силос.

Головний агроном господарства Микола ЛИПЧАК і начальник цеху тваринництва Олександр БИЧОК, оглядаючи дозрілі качани кукурудзи, залишилися задоволені врожаєм.

Для великої рогатої худоби також у сільгосппідприємстві заготовили 270 тонн сіна, 1000 тонн сінажу, 750 тонн соломи. За інформацією начальника цеху тваринництва Олександра БИЧКА, на сьогодні в господарстві утримують близько 700 голів ВРХ, серед них дійних корів близько 190 голів. Крім того, утримують 100 голів свиней, із них 27 свиноматок, 2 кнура. Молодняком – поросятами до 2 місяців, забезпечують працівників господарства, а також реалізують населенню – близько 450 голів за рік.

З площі 60 га зібрали 3300 тонн кукурудзи на силос, врожайність склала 550 ц/га. На окремих ділянках врожайність досягала 600 ц/га. Після збору кукурудзи на силос приступили до збору кукурудзи на зерно на площі 220 га.

Також з 14 вересня розпочали збирання сої на площі 176 га, обмолотили 20 га, врожайність склала 25 ц/га.

Також з 15 вересня приступили до збору соняшнику на площі 220 га.

– Фінансовий стан господарства стабільний, – розповідає директор ТОВ “Ранок-Гамаліївка” Сергій КУРИЛОВ. – У ході збору ранніх зернових культур намолотили озимої пшениці 998 тонн з врожайністю 51 ц/га; зібрали 863 тонни ячменю пивоварного – врожайність склала 49 ц/г; вівсу – 200 тонн з врожайністю 70 ц/га. Пшениці реалізували 50%, ячмінь – повністю, вівса – 20%. Продавали збіжжя, оскільки потрібні були кошти для проведення жнив пізніх культур.

Ціна на озиму пшеницю при реалізації  була 5800 грн за 1 тонну, це приблизно на 1000 гривень більше, ніж минулого року, однак дещо менше 2018-го. За планами іншу частину врожаю озимої пшениці будемо реалізовувати після нового року, сподіваємося, що ціна на цю культуру до того часу ще зросте.

– Ціна на реалізацію пізніх культур, до збору яких ми приступили, зараз вища за минулорічну і становить близько 12 тис. грн за 1 тонну на сою і соняшник. На кукурудзу – 4700 грн за 1 тонну. Але ціна на ринку купівлі/реалізації може змінюватись як у бік збільшення, так і в бік зменшення, що залежить від попиту і пропозиції, – зазначає Сергій Курилов.

На сьогодні на сільгосппідприємстві ТОВ “Ранок-Гамаліївка” трудиться близько 60 місцевих жителів. Завдяки тому, що працює тваринницький комплекс, люди 365 днів на рік працевлаштовані – отримують заробітну плату, мають повний пакет соціального захисту: гарантовану чергову відпустку, оплату лікарняного, соціальне страхування, внески до пенсійного фонду тощо.

Джерело: Сільські горизонти

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: