На Конотопщині сільгосппідприємство нарощує об’єми врожайності зернових

Аграрний сектор | 16:42, 15.08.2020
 Поділитися

Поділитися в

У цьому році у ТОВ АФ «Довіра» отримали урожайність 70 центнерів з гектара.

Як розповів  керівник сільгосппідприємства Денис Кулєшов, для сівби обирали якісні сорти: 140 га засіяли середньопізнім гібридом продовольчої пшениці німецької селекції Скаген, що має високу продуктивність – до 100-120 ц/га, вирізняється високим коефіцієнтом кущення і стабільний в отриманні високої врожайності (стебло міцне, морозо- і посухостійкий гібрид, невразливий до шкідників, не обсипається).

Для сівби обирали якісні сорти: 140 га засіяли середньопізнім гібридом продовольчої пшениці німецької селекції Скаген, що має високу продуктивність – до 100-120 ц/га, вирізняється високим коефіцієнтом кущення і стабільний в отриманні високої врожайності (стебло міцне, морозо- і посухостійкий гібрид, невразливий до шкідників, не обсипається).

Зерно із поля потрапляє на критий тік тимчасового зберігання, розрахований на 1500 тонн збіжжя. Далі його пропускають через зерноочисну машину БЦС-25, потім – в сучасні сховища для тривалого зберігання.

За лабораторними аналізами сучасного елеватора ТОВ “Вітчизна” зерно озимої пшениці продовольче – 2 класу, має вміст білка 13,1%, клейковини – 25%, вологість – 13,1/12,9%. Тож якість хороша. Збір ранніх зернових завершили. На сьогодні ціна за 1 тонну на зерно озимої пшениці 2 класу становить близько 5800-5900 грн – тобто прийнятна.  За словами керівника, певну частину врожаю будуть продавати.

Ми реалізуємо збіжжя, оминаючи дрібних перекупників, великим корпораціям, поставляючи продукцію залізничними вагонами в порт Одеси. Таким чином звільняємо сховища для пізніх культур: сої, що посіяли на площі 360 га; соняшнику – на площі 375 га; кукурудзи – 440 га. Їх будемо збирати у другій половині вересня, – пояснив Денис Кулешов.

Джерело: knt.sm.gov.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: