На Конотопщині перевірили якість води та повітря

Суспільство | 16:51, 9.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

В зв’язку з введення воєнного стану був посилений лабораторний моніторинг якості та безпечності питної води в місті та сільських населених пунктах, повідомляє Сектор Конотопської міської ради з питань охорони здоров’я та праці.

За санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками досліджувалась вода питна комунального і сільських водогонів та шахтних колодязів.

За 5 місяців поточного року  досліджено 239 проб питної води комунального водогону, в більшості  вода за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками відповідала гігієнічним нормативам ДСанПіН 2.2.4 – 171-10 „Гігієнічні вимоги  до води питної, призначеної для  споживання людиною”.

Не відповідала вимогам за санітарно-хімічними показниками вода питна сільських водогонів в с. Заводи, с. Козацьке, с. Новомутин, с. Хижки, с.Грузьке – в основному це: перевищення вмісту заліза, органолептичні показники та каламутність.

По мікробіологічним показникам не відповідали гігієнічним нормативам проби води в с. Шпотівка та с. Юрівка.

По місту Конотоп вода відповідала гігієнічним вимогам  до води питної.

Здійснювався лабораторний контроль якості та безпечності питної води з громадських шахтних колодязів. За результатами проведених досліджень не відповідала вимогам вода : за санітарно-хімічними показниками в с. Мельня, с. Вирівка, с. Курилівка, с. Пекарі, с. Шевченкове – за вмістом нітратів та загальній жорсткості; за мікробіологічними показниками – с. В’язове, с.Курилівка, с. Вирівка, с. Мельня, с. Шевченкове, с. Пекарі, с. Новомутин.

В травні поточного року проводився лабораторний контроль безпечності води відкритих водойм в рекреаційних зонах – о. Кандибине (м. Конотоп, вул. М. Немолота) та р. Сейм (затока с. Новомутин), де було досліджено 4 проби води водойм на санітарно-хімічні, мікробіологічні та паразитологічні показники. За результатами проведених лабораторних досліджень всі досліджені проби води відповідали санітарним вимогам .

В літній період року щомісячні лабораторні дослідження води відкритих водойм будуть продовжені, в тому числі в с. Таранське (о. Глибоке та затоці р. Сейм), о.Кандибино.

Також здійснювався лабораторний контроль за санітарним станом атмосферного повітря на маршрутних постах вулиць та перехресть з інтенсивним рухом автомобільного транспорту. Так, на маршрутних постах м. Конотоп було досліджено 30 проб атмосферного повітря на вміст шкідливих хімічних речовин – оксид вуглецю, диоксид азоту, диоксиду сірки пилу, сажі.

В смт Дубов’язівка було досліджено 10 проб атмосферного повітря в санітарно-захисній зоні ПП «Хлібзавод Дубов’язівський».

У всіх досліджених пробах забруднення атмосферного повітря з перевищенням гранично-допустимих концентрацій шкідливих хімічних речовин не встановлено.

В зв’язку з військовими діями на території Чорнобильської атомної електростанції фахівцями установи проводився посилений  дозиметричний контроль за радіаційним фоном повітря  в м. Конотоп та сільських населених пунктах.

Виміри проводяться щоденно, тричі на день в контрольних точках.

За 5 місяців поточного року проведено дозиметричних вимірів радіаційного фону – 660, в усіх випадках показники  не перевищували природного фону 11-16 мкЗв/год при гранично допустимій нормі до 30 мкЗв/год.

Моніторингові дослідження об’єктів навколишнього середовища Конотопським районним відділом Державної Установи «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжуються.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: