На Конотопщині перевірили якість питної води

Суспільство | 11:30, 29.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

З метою контролю стану забезпечення населення деокупованих територій Сумського, Охтирського та Конотопського районів Сумської області доброякісною питною водою у період з 13 по 20 квітня 2022 року спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було відібрано для дослідження 77 проб води питної.

Зокрема, було досліджено 27 проб води з свердловин, 37 – з мереж міських і сільських водогонів та 13 громадських шахтових колодязів на відповідність показникам безпеки, визначеним у Державних санітарних нормах (ДСанПіН 2.2.4-171-10) «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

За результатами лабораторних досліджень, проведених Сумською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби України встановлено відхилення за мікробіологічними показниками у 6 зразках з водогінних мереж Охтирського та Лебединського районів та 1 – з шахтового колодязя в м. Тростянець. Відсоток невідповідностей становить 7,8%, що у 2,5 рази перевищує минулорічний середній по області.

Серед показників, що становлять загрозу стану здоров’я населення та можуть спричинити ускладнення епідемічної ситуації встановлено наявність ентерококів та загальних колі-форм, наявність яких не допускається та може свідчити про існуючі пошкодження на водозабірних спорудах та мережах, що зумовлюють фекальне забруднення води. Споживання населенням такої води може призвести до ускладнення епідемічної ситуації з гострих кишкових захворювань.

За санітарно-хімічними показниками не відповідали гігієнічним нормативам 23 досліджених проби, зокрема перевищення заліза загального встановлено у 15 зразків води артезіанських свердловин (3 – у м. Охтирка, 5 – у населених пунктах на території Тростянецької, 3 – Боромлянської, 2 – Буринської, по 1 – Конотопської та Дубов’язівської ТГ) та у 7 зразках води водогонів (3 – на території Тростянецької, 2 – Боромлянської, 2 – Дубов’язівської ТГ). Крім того, у 1 зразку води водогону Дубов’язівської селищної ради Конотопського району встановлено перевищення показника каламутності.

З числа проб децентралізованих джерел водопостачання в одному зразку встановлено перевищення рівня нітратів (шахтовий колодязь громадського користування в с. Сім’янівка Дубов’язівської ТГ).

Наявність заліза загального у встановлених концентраціях негативно впливає на органолептичні якості питної води. Для приведення до норми показника заліза рекомендовано встановлення на водозаборах знезалізнюючих установок.

Нітрати, які виявлено у пробі води з шахтового колодязя у Конотопському районі, становлять небезпеку для здоров’я дітей раннього віку.

Для термінового вжиття заходів про виявлені відхилення Держпродспоживслужбою області було повідомлено керівників підприємств, які надають населенню послуги з питного водопостачання та керівників територіальних громад. Зокрема, щодо проведення ревізії та дезінфекції водопровідних споруд, розподільчих мереж водопостачання визначеними для цього дезінфекційними засобами та забезпечення повторного лабораторного контролю якості води після проведених профілактичних заходів на спорудах та мережах водопостачання (в т. ч. за участі спеціалістів Держпродспоживслужби), а також у подальшому – щодо здійснення періодичного виробничого контролю якості питної води відповідно до затвердженої програми.

Запропоновано повідомити водокористувачів тимчасово вживати лише безпечну воду (кип’ячену та/або бутильовану), не використовувати некип’ячену водопровідну воду для миття харчових продуктів, столового посуду, кухонних приладів для запобігання виникненню випадків захворювання на гострі кишкові інфекції серед населення області. Не користуватися колодязною водою для питних цілей та приготування сумішей для вигодовування дітей 1-3 років.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: