На Конотопщині можуть амністувати більше 34 в’язнів

Суспільство | 11:28, 24.10.2017
 Поділитися

Поділитися в

На Конотопщині щонайменше 34 засуджених очікують на звільнення від відбування покарання. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав конотопський журналіст Павло Лихопій з посиланням на дані, оприлюднені керівником Конотопської місцевої прокуратури Сергієм Сегидою.

7 вересня 2017 року набрав чинності Закону України «Про амністію у 2016 році» № 1810-VIII від 22.12.2016. Вказаним законом передбачено звільнення від відбування покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, а також скорочення невідбутої частини такого покарання певним категоріям засуджених.

За інформацією державної установи «Конотопський виправний центр (№ 130)» вказаний закон поширюється на 20 засуджених, які відбувають покарання в установі.

Із числа осіб, які перебувають на обліку у Конотопському міськрайонному відділі з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, амністія поширюється на 14 засуджених.Стосовно більшості із них відповідні подання направлені до суду для розгляду.

У той же час, відповідно до ст. 10 зазначеного Закону питання про застосування амністії суд вирішує не лише за ініціативою особи, яка підтримує публічне обвинувачення в суді чи здійснює нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, органу або установи виконання покарань, а також і за ініціативою обвинуваченого (підсудного) чи засудженого, їхніх захисників чи законних представників.

Тому особи, які вважають, що до них має застосовуватися амністія і стосовно яких відповідні подання до суду адміністрацією установи чи підрозділу органу пробації не спрямовано, можуть самостійно звернутися до суду з клопотанням про застосування амністії.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: