На Конотопщині мешкають більше 50 зубрів + ВІДЕО

 Поділитися

Поділитися в

Конотопська популяція зубрів складається з більш ніж 50 тварин і є другою за розміром в Україні. Вони живуть декількома стадами на території Сеймського регіонального ландшафтного парку.

Про це повідомляє відділ промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації.

Чи знаете Ви, що на Сумщині вже 35 років мешкають могутні зубри?

Чи знаете Ви, що на Сумщині вже 35 років мешкають могутні зубри?Конотопська популяція зубрів складається з більш ніж 50 тварин і є другою за розміром в Україні. Вони живуть декількома стадами на території Сеймського регіонального ландшафтного парку. Зубр – це великий бик, європейський вид роду бізонів. Вага сучасного дорослого самця може досягати однієї тони, довжина тулуба — 3 м, а висота у холці — 2 м. Більшу частину дня зубри сплять чи дрімають, а ввечері йдуть на пашу та водопій. На відміну від домашніх корів зубри мовчазні тварини, мукають вони лише зрідка і дуже тихо — їх не чути вже за кілька десятків кроків.Цікавою особливістю зубрів є те, що ці масивні тварини гарно стрибають.Людей вони уникають. Якщо спробувати підійти дуже близько, то можуть погрожувати — метеляти головою, наставляти роги та злостиво сопіти. Відповідно, побачити їх на невеликій відстані, зазвичай можна тільки взимку, під час підгодівлі.Зубр був поширений у давнину в лісах Європи, в Україні зник в XVI–XVII ст., сьогодні занесений до «Червоної книги України». Рідкісними тваринами на Сумщині опікується “Конотопське лісове господарство”.ВІДЕО Дмитра Русанова

Опубліковано Відділ промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації Пʼятниця, 24 квітня 2020 р.

Автор відео: Дмитро Русанов

Довідково: Зубр – це великий бик, європейський вид роду бізонів. Вага сучасного дорослого самця може досягати однієї тони, довжина тулуба — 3 м, а висота у холці — 2 м. Більшу частину дня зубри сплять чи дрімають, а ввечері йдуть на пашу та водопій. На відміну від домашніх корів зубри мовчазні тварини, мукають вони лише зрідка і дуже тихо — їх не чути вже за кілька десятків кроків.Цікавою особливістю зубрів є те, що ці масивні тварини гарно стрибають.

Людей вони уникають. Якщо спробувати підійти дуже близько, то можуть погрожувати — метеляти головою, наставляти роги та злостиво сопіти. Відповідно, побачити їх на невеликій відстані, зазвичай можна тільки взимку, під час підгодівлі.

Зубр був поширений у давнину в лісах Європи, в Україні зник в XVI–XVII ст., сьогодні занесений до “Червоної книги України”. Рідкісними тваринами на Сумщині опікується “Конотопське лісове господарство”.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: