На Конотопщині двох дітей, позбавлених батьківського піклування влаштували до дитячого будинку сімейного типу

Влада, Суспільство | 10:39, 27.05.2020
 Поділитися

Поділитися в

Служба у справах дітей тепер може штрафувати батьків, – наголосила під час наради т.в.о. голови Конотопської РДА Тетяна Шерудило.

Присутні розглянули низку питань, а саме про доцільність влаштування двох дітей, позбавлених батьківського піклування, 2015 року народження на виховання та спільне проживання до дитячого будинку сімейного типу Світлани та Миколи Солох, про реалізацію  органом опіки та піклування райдержадміністрації повноважень стосовно складання протоколів про адміністративні правопорушення, переглянуті індивідуальні плани соціального захисту 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та інші.

Члени комісії детально вивчили питання та прийняли рішення про надання висновку про доцільність влаштування двох дітей, позбавлених батьківського піклування, 2015 року народження на виховання та спільне проживання до дитячого будинку сімейного типу.

Начальник служби у справах дітей Тетяна Точиленко зазначила, що отримала Рекомендації щодо реалізації органами опіки та піклування повноважень стосовно складання протоколів про адміністративні правопорушення. Згідно з ними, за перешкоджання у вихованні дитини одним із батьків іншим, а також за невиконання законних вимог органів опіки та піклування до обстеження умов проживання дитини, можна отримати штраф.

Так, ч. 5 ст. 184 КУпАП передбачає, що за «невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини», накладається штраф у розмірі від 1700 до 2550 грн. А згідно з ч. 6, за повторне таке діяння протягом року, окрім іншого, – штраф від 2550 до 5100 грн.

Окрім того, відповідно до ст. 188-50 КУпАП, якщо один із батьків чи інший родич, із яким живе дитина, не допускає посадових осіб органу опіки та піклування до обстеження умов проживання неповнолітнього, на таких порушників накладають штраф у розмірі від 850 до 1700 грн. А за повторне таке правопорушення – штраф від 850 до 5100 грн.

Джерело: knt.sm.gov.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: