Лісівники Конотопщини страйкували проти приватизації лісів

Суспільство | 09:47, 30.11.2017
 Поділитися

Поділитися в

Під стінами Конотопської РДА відбулась мирна акція на захист лісогосподарської галузі, законних прав та інтересів працюючих в ній людей. 70 працівників ДП “Конотопський лісгосп” на чолі із керівником профспілки Олександром Томашевським прийшли до адмінбудівлі із транспорантами.

Приводом до таких дій лісівників стало те, що 15 листопада 2017 року Кабінет Міністрів України схвалив «Стратегію сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року».

Головні тези всеукраїнської акції протесту, до якої долучилися, працівники держлісгоспів усієї країни:

– передача повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень суперечить загальнодержавній реформі децентралізації.
– ліси в Україні зростають в різних кліматичних умовах і потребують різних підходів до господарювання. Для прийняття ефективного господарського рішення необхідно знати місцеву специфіку, що неможливо за умов зосередження управління в Києві.
– зміна моделі управління не вирішить безлічі проблем лісового господарства, а лише їх поглибить. Тим більше, що схвалена Стратегія не містить напрямків удосконалення ведення лісового господарства, а зосереджена лише на його реформуванні, і на жаль, суттєво відрізняється від обговореного та узгодженого з громадськими організаціями та іншими зацікавленими сторонами варіанту.

Оранізатори акції вважають, що оптимізація управління призведе до скорочення штату підприємств, що сприятиме росту соціальної напруги. А організація єдиної господарської структури, в інтерпретації схваленої Урядом Стратегії акціонерної компанії, матиме незворотні наслідки і в цілому для держави.

Вислухати вимоги конотопських мітингарів вийшли голова Конотопської районної державної адміністрації Микола Горбенко і голова Конотопської районної ради Анатолія Боярчук.

Для довідки: Лісистість Конотопського району складає 14,9 % і становить 26128,5 тис. га земель лісового фонду. Відлік своєї історії підприємство розпочало у 1935 році і вже більше 80 років веде у регіоні лісогосподарську діяльність. За цей час лісистість району зросла на 2 %. У Конотопському районі підприємство є основним джерелом працевлаштування. В межах району це понад 190 робочих місць. Сплачені підприємством податки у більшості є основою місцевих бюджетів. Лише за 9 місяців цього року лісгосп сплатив майже 3,7 млн. грн. податків.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: