Кредитні картки: переваги та недоліки перед звичайними позиками

Суспільство | 08:35, 25.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Раніше кредит являв собою видачу готівкових коштів на різні потреби, трохи згодом — можливість вибору як готівкової, так і безготівкової позики, а наразі — отримання коштів на картковий рахунок з вільним використанням позики через кредитні карти. Здавалося, це той самий кредит, проте чи так це насправді? Розберемося, що таке кредитна картка та які переваги й недоліки вона має.

Переваги кредитних карток

Кредитна карта — це карта у банку, призначена для отримання та використання її тримачами кредитних коштів. На відміну від кредиту, на такій картці також можуть перебувати й особисті кошти клієнта.

Кредити для приватних осіб доступні в банку Ukrsibbank. Клієнти можуть отримати тут як кредитні картки, так і готівкові та цільові позики за низькими ставками (від 0,0001%). Банк відрізняється найвигіднішими для користувачів умовами кредитування, лояльними вимогами (перший внесок від 15%, пільгові періоди тощо), а також індивідуальним підходом, завдяки якому клієнти можуть отримати унікальні пропозиції.

До переваг кредитних карток належать:

Наявність пільгового періоду. Майже кожен банк надає можливість використання кредитних коштів без відсотків та переплат протягом певного періоду. Наприклад, в Укрсиббанк ви можете витратити та повернути кредит протягом 56 днів без відсотків.

Швидке оформлення та отримання кредиту. На відміну від кредитів, які досить довго оформляються та схвалюються, кредитну картку можна отримати навіть онлайн, так само як й отримати рішення з приводу доступного кредитного ліміту — максимальної суми, яку клієнт може запозичити.

Ніяких застав, поруки та додаткових документів. Рішення щодо кредитного ліміту визначається системою автоматично: вам не потрібно надавати заставу чи залучати поручителів для отримання позики.

Зняття готівки без комісії. Таку послугу надають далеко не всі банки, проте вона все ж є: наприклад, клієнти Укрсиббанк можуть знімати кредитні кошти в банкоматах мережі без комісії, в той час, як клієнти інших банків платять відсотки + фіксовану суму.

Оплата без комісій. Користувачі кредитних карток можуть розраховуватись в магазинах, інтернеті та інших установах без комісій та переплат.

Кешбек, бонуси та програми лояльності. Власники таких карток нерідко отримують доступ до ексклюзивних пропозицій, наприклад, кешбек з покупок, нарахування бонусів за використання картки тощо.

UZ23H_PwM55BxZklwCyI_GhmRTvM4KwfQsGTBynE1SY5ka5kpsEqyxjgYaCOaBKDnohCUJAovsnxIlbcuxBHmF1w-VYgfC3ROaswwaGSQdPr7SbArmboNXk3oXiC1x8IIxCxBE7MEnycINuqhJu6TEs

Недоліки кредитних карток

Попри все, кредитні карти мають й недоліки, серед яких:

  • Обмежений кредитний ліміт. Банки часто пропонують максимум 200 – 400 тисяч гривень ліміту, чого може виявитись замало;
  • Комісія за зняття кредитних коштів. Більшість установ беруть комісію у розмірі 4 – 8%;
  • Висока ставка. Як показує практика, ставка по кредитним карткам вища, ніж ставка по звичайній позиці;
  • Платне обслуговування. Більшість карт з вигідними умовами передбачають щомісячну абонплату.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: