Конотопців штрафуватимуть за комуналку

 Поділитися

Поділитися в

З 10 червня в Україні починають нараховувати штрафи за борги з комунальних послуг. Такі зміни передбачені в законі “Про житлово-комунальні послуги”.

“Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного терміну внесення плати за житлово-комунальні послуги”, – говориться в тексті закону.

Розмір пені має бути встановлено в договорі з постачальником, а вона нараховується на ту суму, яка утворюється з моменту укладення такого договору.

Штраф не повинен перевищувати 0,01% боргу за кожен день прострочення, а загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% від усієї суми боргу.

Тим споживачам, які не сплатили вчасно комуналку з причини не виплати субсидій, штрафи нараховуватися не будуть.

Повідомлялося, що заборгованість українців за оплату житлово-комунальних послуг у квітні 2019 року скоротилася на 7,6% до березня поточного року і склала 57,7 мільярдів гривень (без урахування електроенергії).

Деякі норми закону “Про житлово-комунальні послуги”, прийнятого в червні 2018 рок, вступили в силу з 1 травня. Новий закон про ЖКП передбачає як розширення прав споживачів, так і більше обов’язків і більш жорстку відповідальність за комунальні борги.

ЗА МАТЕРІАЛАМИ: DT.UA

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: