Конотопці зможуть ознайомитися з марками Підпільної Пошти України

Духовність, Культура | 15:20, 14.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

З нагоди 133-річниці з дня народження провідника ОУН, утверджувача відновлення Підпільної Пошти України Степана Бандери, житель міста Тернопіль Штокало Василь Омелянович подарував Конотопському міському краєзнавчому музею ім.О.М.Лазаревського марки Підпільної Пошти України 1959 року «Виговський під Конотопом. 1659» (за малюнком Леоніда Перфецького) в кількості 693 штуки, номіналом 10, 20, 30, 40 та 45 шагів.
Ці марки Василь Омелянович отримав від Борислава Пташника (учасника Братства ОУН-УПА Подільського краю «Лисоня») та Івана Васюти (місто Львів) одного з ініціаторів створення благодійного фонду «Ідея і чин України». Перш ніж потрапити до України, поштові марки перебували у власності колишніх учасників УПА Степана Голяша та Мирослава Кальби, котрі на даний час мешкають у США.
Серед подарунків повстанська листівка Головного командування УПА (друкарня ОУН ім.М.Арсенича-Михайла), виявлена в 1993 році в місцевості с. Ярчівці Зборівського району Тернопільської області. До 2002 року вона знаходилася на зберіганні у музеєзнавця Ігоря Герети.
Ми щиро вдячні меценату за цінні подарунки, котрі безсумнівно поповнять фонди музею, займуть гідне місце в його експозиції та сприятимуть патріотичному вихованню мешканців нашого міста.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: