Конотопці мітингували під стінами ОДА

Суспільство | 13:30, 16.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

 Вчора, 15 березня, під стінами Сумської обласної державної адміністрації відбувся мітинг, на який зібралися жителі міста Конотопа та Конотопщини, аби нарешті звернути увагу влади на проблему загострення екологічної ситуації, яка склалася внаслідок відсутності каналізації на ДП «Попівський експериментальний завод», що у с. Попівка Конотопського району.

Учасники мітингу вимагали рішучих дій від влади та підготували колективне звернення до Президента України, голови Сумської ОДА та голови Сумської облради з вимогою негайно втрутитися в ситуацію, адже проблема забруднення повітря в Конотопському району та м. Конотоп триває вже з літа 2019 року та загострюється щомісяця.

Так, за результатами численних перевірок контролюючими органами встановлено, що у відібраних пробах ґрунту в с. Попівка перевищена концентрація амонію та органічних речовин, а на відстані 300 метрів від бардовідстійника максимальна разова концентрація аміаку вдвічі перевищувала гранично допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць і становила 0,4 мг/м.3 (при нормативі 0,2 мг/м3).

Усі дії керівництва заводу щодо усунення виявлених порушень, вжиття оперативних заходів, спрямованих на зменшення неприємних запахів від бардонакопичувача, були ситуативними і ніяк не вирішили проблему комплексно.

Мітингувальники переконують: проєктно-кошторисна документація на будівництво локальних очисних споруд с. Попівка була розроблена ще кілька років тому, але без допомоги державних коштів чи коштів обласного бюджету громада самотужки не в змозі справитися з існуючою проблемою.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: