Конотопський водоканал просить мешканців міста розумно витрачати воду

 Поділитися

Поділитися в

У зв’язку з тим, що мешканці міста дуже активно поливають свої городи, присадибні ділянки, сади, газони тощо, використовуючи при цьому надмірну кількість питної води з централізованого водопроводу міста, протягом останніх двох літніх місяців, враховуючи спеку та відсутність достатньої кількості опадів, добовий розбір води по місту Конотоп досягнув свого максимального показника. Виробничі потужності Водоканалу працюють на повну силу, однак навіть при таких обставинах не вдається забезпечувати необхідний тиск води в мережах. Особливо від цього потерпають мешканці верхніх поверхів в багатоповерхівках та практично всі мешканці міста в вечірні години, коли водоспоживання здійснюється максимально. При цьому мешканці ще застосовують різні пристрої (тимчасові водопроводи, шланги, розприскувачі, автономні станції підвищення тиску тощо), що саме по собі вже не дозволяється, тим більше без влаштування вузла обліку.
Споживачам послуг потрібно розуміти, що об’єктивної можливості збільшувати далі підйом води немає, так-як це може завдати руйнівної шкоди самій системі централізованого водопостачання нашого міста, а тому Водоканал просить своїх абонентів раціонально використовувати воду.
Ситуація не є новою і повторюється щорічно в літній період, а тому потребує системного вирішення.
Враховуючи необхідність впровадження більш жорсткого контролю в галузі водопостачання з метою забезпечення права кожного мешканця на задоволення першочергових господарсько-питних потреб, враховуючи численні звернення громадян, стимулювання споживачів до раціонального використання ресурсів та забезпечення 100% обліку об’єму спожитих послуг, в межах норм чинного законодавства, зокрема згідно з оновленнями ДБН В.2.5.-64:2012, які набрали чинності з 01.03.2019р., КП ВУВКГ виступило ініціатором внесення змін до затверджених раніше норм водоспоживання для населення, в частині розрахунку розміру витрат води на полив у разі відсутності приладів обліку.
Враховуючи необхідність забезпечення раціонального використання наявних водних ресурсів територіальної громади міста Конотоп, першочергового забезпечення господарсько-питних потреб населення, Виконавчий комітет Конотопської міської ради прийняв Рішення від 12.07.2021р. №199 «Про встановлення норм використання води на полив присадибних ділянок», яким змінено порядок визначення об’єму витрат води на полив садів, присадибних ділянок зелених насаджень, квітників, газонів, підсобних господарств споживачів води та порядку розрахунку їх вартості, зокрема:
– загальнодобова норма витрат води на квадратний метр поливної площі – 6 літрів;
– розмір поливної території 4 сотки (400м²) для кожного абонента приватного сектору (коригування площі можливе лише за умови надання абонентом технічної документації щодо фактичної площі);
– розрахунковий період за полив: з 01 травня по 31 серпня кожного року.
– заборонено влаштування тимчасових водопровідних мереж (трубопроводів, шлангів) для поливу присадибних територій, без встановлення приладу обліку води (при виявленні таких фактів, Рішенням передбачено відповідальність).
Рішення буде введено в дію з 01.08.2021р., тобто за серпень 2021 року розрахунок вартості поливу буде здійснюватись вже по новим правилам (відображено буде в квитанції, яку принесуть в вересні). В грошовому еквіваленті, в розрахунку на діючий тариф з централізованого водопостачання, місячне нарахування за полив складатиме 932,40грн.
З метою уникнення додаткових витрат, пропонуємо домогосподарствам, які ще не обладнали водопровідний ввід лічильниками холодної води, подбати про це завчасно та сплачувати в подальшому тільки за фактично спожиті послуги згідно показників лічильника.
З повним текстом рішення Виконкому від 12.07.2021 №199 можна ознайомитись на офіційному сайті Конотопської міської ради.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: