Конотопський водоканал попереджає мешканців про відповідальність за втручання в роботу лічильників холодної води

 Поділитися

Поділитися в

Водоканал міста звертається до тих мешканців, споживачів послуг, які з метою так би мовити «ЕКОНОМІЇ» сімейних коштів закупили (чи планують закупити) деякі спеціальні засоби, наприклад магніти, та користуються ними аби «регулювати» показники лічильника води.
Один з варіантів такого нехитрого механізму Ви можете побачити на фото нижче. Це фото лічильника, встановленого в магазині одного приватного підприємця. Дане порушення правил водокористування було виявлено та зафіксовано представником КП ВУВКГ і до порушника застосовано відповідні санкції, в порядку та на умовах, передбачених чинним законодавством України, розмір яких явно в декілька разів перевищує розмір «зекономлених» в такий спосіб коштів.
За подібне порушення законодавство передбачає абсолютно реальну фінансову відповідальність, розмір якої розраховується на підставі пунктів 3.3. та 3.4. «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затв. Наказом Мінжитлокомунгоспу 27.06.2008 №190, і складає на сьогоднішній день, відповідно до діючого тарифу на централізоване водопостачання, 12015,60грн.,
У даний період працівниками Водоканалу ведеться активна робота, направлена на впровадження заходів, що унеможливлять в подальшому «непомітне» втручання в роботу лічильників холодної води. Є спеціальні пристрої, що реагують на вплив магнітного поля чи будь-яке стороннє втручання в роботу засобу обліку. Такі пристрої нами вже закуплені і найближчим часом будуть встановлені на кожен лічильник води, по яким здійснюються розрахунки.
Крім того, кожен споживач повинен розуміти, що викрадаючи воду та занижуючи фактичні показники водоспоживання, ви обкрадаєте не стільки комунальне підприємство, скільки власних сусідів (особливо це актуально для мешканців багатоквартирних будинків, що вже обладнані вузлами комерційного обліку), так як дані витрати розподіляються в результаті на всіх споживачів, в тому числі і на тих хто є добросовісними водокористувачами, що вчасно та в повному обсязі оплачують вартість всіх спожитих послуг.
За погодженням з міським головою та при його безпосередньому сприянні, приведення показників виробничої діяльності підприємства до норми, скорочення технологічних втрат та витрат води в мережах, зменшення безоблікових витрат води, в тому числі за рахунок виявлення, притягнення до відповідальності та постановку на облік споживачів послуг, що здійснили самовільне підключення до системи централізованого водопостачання та користуються послугами, не оплачуючи їх, чи здійснюють самовільне втручання в роботу засобів обліку води з метою заниження їх показників, є пріоритетними напрямками діяльності підприємства, а працівники Водоканалу матеріально вмотивовані на виявлення та фіксування фактів самовільного (незаконного) водокористування і втручання з боку споживача в роботу лічильників холодної води ( працівникам, що виявили та задокументували даний факт виплачується премія в розмірі 50 % від суми стягнутого з порушника штрафу).
ІСНУЄ ЩЕ АДМІНІСТРАТИВНА ТА НАВІТЬ КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ВОДОКОРИСТУВАННЯ, зокрема:
Стаття 103-1. Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлює, що самовільне використання з корисливою метою питної води без приладів обліку, результати вимірювання яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків (якщо використання приладів обліку обов’язкове), або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, а так само інші порушення правил користування питною водою, що не завдало значної шкоди – тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти (170грн.) до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів (850грн.) доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти (510грн.) до вісімдесяти (1360грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 103-3 КУАПП стосується:
1. Приєднання будівель до зовнішніх теплових мереж, водопровідних мереж та мереж гарячого водопостачання без приладів обліку тепло-, водопостачання та гарячої води. Таке порушення тягне накладання штрафу на посадових осіб від 1700 до 3400 грн.
2. Самовільний демонтаж, умисне знищення, пошкодження, втручання у роботу вузла комерційного обліку (лічильника). Порушення тягне накладання штрафів на громадян від 850 до 3400 грн, на посадових осіб – від 3400 до 4250 грн.
3. Створення перешкод для доступу посадової особи – виконавця комунальної послуги, до вузла комерційного обліку (лічильника). Таке порушення може призвести до штрафу для фізичної особи від 850 до 2550 грн, на посадових осіб – від 3400 до 4250 грн.
Стаття 188-1. Кримінального кодексу України встановлює, що за викрадення гарячої або питної води шляхом її самовільного використання без приладів обліку, результати вимірювання яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків (якщо використання приладів обліку обов’язкове), або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди, – карається штрафом від ста (1700грн.) до двохсот (3400грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: