Конотопський Водоканал дав роз’яснення щодо підвищення тарифу та щодо повірки лічильників води в умовах воєнного стану

ЖКГ, Споживач | 15:06, 30.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

На своїй сторінці у Фейсбук Конотопський Водоканал дав роз’яснення щодо двох найбільш актуальних для мешканців громади питань.

Що стосується підвищення тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення, то на підприємстві наголошують, що мораторію на цей тариф на сьогоднішній день не існує.

«В нормативних актах мова йде про розподіл природного газу, теплову енергію та постачання гарячої води, а спеціального механізму та коштів на компенсацію збитків Водоканалам в разі невідповідності тарифу реальній собівартості не передбачено. І тут слід зауважити, що ринкові ціни на паливно-мастильні матеріали, енергоносії та абсолютно всі товари, роботи та послуги, що закуповуються для забезпечення виробничої діяльності Водоканалу, зростають стабільно, незважаючи на війну. Якщо ми, при таких обставинах, не будемо реагувати на зміну собівартості послуг та не будемо коригувати тариф до економічно-обгрунтованих показників (принаймі мінімально, оскільки підвищення тарифу в вересні є невеликим і складає 3,5%), то за декілька місяців Водоканал перейде з категорії стабільно-працюючого до збиткового з ризиком банкрутства», – йдеться у дописі.

Також на підприємстві нагадують, що, коли в травні  була можливість тариф на воду й каналізацію було знижено практично на 8% .

Що ж стосується повірки розподільчих (квартирних) лічильників води, відповідно до діючого  законодавства, засоби обліку, строк повірки яких настав під час війни, можуть використовуватись до закінчення військового стану.

«При цьому звертаємо окрему увагу, що Водоканал не здійснює повірку, а лише контролює міжповірочний інтервал, тому наш обов’язок повідомляти Вас, що цей строк настав. Повіряють лічильники  спеціалізовані організації за вибором споживача, тому ціни на послуги повірки можуть різнитись. Ми, в своєму повідомленні про повірку, друкуємо контактну інформацію повірочної лабораторії, яка працює зараз в Конотопі з переносним вимірювальним пристроєм, оскільки це зручно для споживача. Безпосереднього відношення до жодної з повірочних лабораторій КП ВУВКГ не має, як і до їх цін на  послуги», – констатують на підприємстві.

Орієнтовна вартість повірки лічильника холодної води квартирного типу  переносним пристроєм зараз складає  275,00грн., якщо з демонтажем та транспортуванням шахтних лічильників (приватний сектор), то ціна може сягати 500-600грн.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: