Конотопський районний ТЦК та СП дав детальні роз’яснення щодо вручення повісток, їх типи та алгоритму дій після отримання повістки

Суспільство | 18:11, 2.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Видача повісток являється одним з видів оповіщення. Оповіщення буває: за місцем роботи, за місцем проживання, методом патрулювання.

  1. За місцем роботи – оповіщають керівники підприємств, відповідно розпоряджень районних та міських начальників ТЦК та СП, з подальшою передачею даних про оповіщення в районні та міські ТЦК та СП.
  2. За місцем проживання – розповсюджують голови ОСББ, квартальні та керівники ЖЕУ через своїх працівників
  3. Методом патрулювання – за домашніми адресами представниками районних міських центрів комплектування, можуть також бути залучені і спільно з ними патрулювати представники Національної поліції або Національної гвардії.

Порядок вручення оповіщення: особа зупиняється, ідентифікується згідно з паспортом громадянина України, якщо вона підпадає під вік від 18 до 60, їй виписується повістка на місці і надається корінець оповіщення про те, що вона його отримала. Після цього особа має прибути до районного чи міського ТЦК та СП.

Законом не встановлено місце, де можна або не можна вручити повістку. Фактично, її можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці — на вулиці, на блокпостах, на робочому місці.

За правилами спочатку повинні встановити особу людини, а вже після цього вручають йому повістку. Тому у воєнний час документи повинні бути при собі завжди. І їх доведеться надавати для перевірки за першою вимогою уповноваженої особи.

Які бувають повістки:

  1. Уточнення облікових даних, проходження медичної комісії, прибути до ТЦК та СП.

Складається з двох частин: основна – де записується ПІБ, військово-облікова спеціальність, день народження військовозобов’язаного\призовника і друга – корінець повістки, де військовозобов’язаний\призовник розписується про вручення. Вони зберігаються в районних та міських ТЦК та СП.

  1. Мобілізаційне розпорядження, призов на військову службу до ЗСУ.

Складається з трьох частин: основна (визначається військово-облікова спеціальність, ПІБ, команда в яку призначений військовозобов’язаний, та час прибуття), друга (корінець про вручення), третя (повідомлення керівнику підприємства, що даний військовозобов’язаний призивається на службу в певну військову частину, на зворотній стороні – довіреність на особу, кому військовозобов’язаний доручає отримати заробітну плату за останній місяць роботи).

Порядок дій після отриманні повістки:

Після прибуття до територіального центру перш за все уточняються данні призовника, перевіряється його право на відстрочку (згідно зі ст. 23 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”).  Якщо є підстави про відстрочку – одразу по прибуттю в ТЦК варто взяти з собою відповідні документи або лікарські висновки, які підтверджують непридатність.

Якщо ви не підпадаєте на відстрочку – потрібно пройти військово-лікарську комісію, після проходження якої встановлюється ступінь придатності до військової служби (згідно з наказом МОУ №402).

Тільки після цього може бути виписана бойова повістка.

Якщо військовозобов’язаний буде визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку–  робиться відповідний запис в  військовому квитку, де прописується підстава за якою він виключається з військового обліку.

Також виключаються  з військового обліку особи які засуджені за тяжкі злочини.

Особи, які придатні для проходження військової служби також діляться на дві категорії:

– З досвідом військової служби – направляються в резервні військові частини або бойові, де проходять допідготовку згідно зі своєю військово-обліковою спеціальностю.

– Такі, що не мають досвіду військової служби – направляються в навчальні центри ЗСУ, де проходять підготовку та здобуття військово-облікової спеціальності, згідно з якою потім проводиться перерозподіл у військові частини.

Якщо людина не з’явилась за викликом для перевірки облікових даних є два види відповідальності

– адміністративна (накладається адміністративне порушення згідно зі ст. 210, щодо порушення військового обліку, штраф);

– кримінальну відповідальність – в разі повторного порушення.

Якщо керівник підприємства не забезпечив оповіщення – то адміністративний штраф збільшується в два рази. Керівник підприємства зобов’язаний не тільки оповістити військовозобов’язаного і вручити повістку, а також забезпечити доставлення військовозобов’язаного\резервіста\призовника до районного чи міського ТЦК.

Ці правила однаково стосуються тих, хто знаходиться за постійним місцем проживання і тих, хто покинув свій будинок і знаходиться в інших областях України. Переселенці зобов’язані стати на облік за місцем фактичного проживання.

 

Джерело: Конотопський районний ТЦК та СП

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: