Конотопський міський краєзнавчий музей поповнився цінним експонатом

 Поділитися

Поділитися в

16 листопада 2021 року Конотопський міський краєзнавчий музей ім.О.М.Лазаревського отримав подарунок – книгу «Щоденник Афанасії Лазаревської», яку передала Юлія Соколюк – молодший науковий співробітник відділу давньої літератури Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка Національної академії наук України (місто Київ). Даний Щоденник зберігається в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського, і є однією з безцінних реліквій родини Лазаревських (що проживала в селі Гирявці, Конотопського повіту).
Протягом усього життя Афанасія Олексіївна Лазаревська вела щоденники. Її син Олександр Матвійович Лазаревський зберіг тільки один з них. Слід зазначити, що опрацьований даний Щоденник починається з грудня 1856 року і охоплює календарний 1857-й і частину 1858 року. Це товстий зошит із 94 сторінок у темно-зеленій палітурці. Написаний він російською мовою, проте наповнений просторічними українськими словами: «клуня», «лягти», «робила» та ін. В Афанасії Олексіївни чіткий почерк, вона гарно і логічно висловлює свої думки. Текст написаний суцільним полотном. Лазаревська не розділяє його на речення. З розділових знаків трапляються тільки коми, крапок майже немає. Зазначено дату і день тижня, виділено наступний місяць, записано його назву.
Упорядник, автор передмови, приміток і коментарів у виданні – Юлія Соколюк. Текст Щоденника відредаговано нею відповідно до норм сучасної орфографії та пунктуації, також всі скорочення в тексті розкрито.
Книга буде корисною усім, хто цікавиться історією рідного краю та його духовною культурою.
Возможно, это изображение (текст)
Нет описания фото.
Нет описания фото.
Нет описания фото.
Возможно, это изображение (1 человек)

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: