Конотопчан запрошують на фестиваль публічних читань «Узвар-фест»

Конкурс, Культура | 10:48, 6.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Фестивалі публічних читань «Узвар-фест» відбудеться 17 вересня об 11:00 у центральному парку відпочинку «Юність» по пр. Миру, на галявині за центральним флагштоком міста.

Фестиваль започатковано з метою заохочення конотопців до читання, популяризації української класичної та сучасної прози, художнього слова. Фестиваль також має на меті підтримку творчих людей – читців, письменників, любителів літератури, виявлення і заохочення талановитих прозаїків-початківців, орієнтованих у своїй творчості на загальнолюдські цінності, національні культурні й літературні традиції, любов до рідного міста й краю, нагадує Відділ Конотопської міської ради у справах молоді та спорту.

Правила літературного батлу (змагань читців):

  1. Вік учасників не обмежений.
  2. Кожен, хто бажає взяти участь у заході, має підготувати для читання уривок із будь-якого твору та обґрунтування причин цього вибору (НЕ ВЧИТИ НА ПАМ’ЯТЬ, А ЧИТАТИ).
  3. На читання одного уривку учаснику відводиться до трьох хвилин, на обґрунтування вибору – до однієї хвилини.
  4. Головні вимоги до твору такі:

Твір учасники обирають на власний розсуд, але винятково прозу.

До конкурсу приймаються тільки українські або перекладені українською твори.

Уривки з власних творів учасників також повинні бути українською мовою.

Проведення заходу:

Захід починається з реєстрації, журі вносить прізвище учасника, його вік, назву твору та автора до протоколу реєстрації.

Учасники розділяються на дві групи – автори та читці. Перша група читає уривки з власних творів, друга група читає уривки з творів інших авторів.

Учасники по черзі читають свої уривки. Початок і завершення читання визначається звуковим сигналом. Після того, як час на читання сплинув, читець має зупинитись, незалежно від того, встиг він прочитати свій уривок до кінця чи ні. За наступним сигналом він має перейти до обґрунтування свого вибору.

Під час другого етапу фестивалю півфіналісти читають уривки з творів, які обрало журі. Прочитавши свій уривок, учасник має висловити своє ставлення до прочитаного. На читання та промову також відводиться 3 та 1 хвилини відповідно.

У фіналі учасники змагатимуться між собою, читаючи один і той самий уривок тексту у форматі діалогу.

Між виступами номінацій проводиться  вікторина для глядачів «Відгадай прозовий твір за його початком».

Для участі у конкурсі необхідно зареєструватись. Для цього потрібно зателефонувати за номером  (098) 228-39-79 – Ірина Козлова або безпосередньо перед початком заходу, звернувшись до журі.

 

Джерело: Відділ Конотопської міської ради у справах молоді та спорту.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: