Конотоп на 13 місці у рейтингу за індексом конкурентноспроможності серед 45 міст України

Суспільство | 15:15, 12.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

USAID у партнерстві з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та компанією Інфо Сапієнс представила результати дослідження «Індексу конкурентоспроможності міст України 2021» (ІКМ 2021), на основі якого створено рейтинг 45-ти найбільших міст України (24 обласних центри та 21 місто з населенням від 73 тис. осіб) за якістю ділового середовища.
Для кожного міста розраховували значення ІКМ, згідно з яким їх було поділено на три групи:
• високий ІКМ (зелений колір на мапі).
Перше місце в рейтингу ІКМ посіло місто Хмельницький із балом 67,65. Таким чином, Хмельницький є лідером ІКМ – 2021 як серед 24-х адміністративних центрів регіонів, так і серед 45-ти найбільших міст України. Загалом високий індекс конкурентоспроможності отримали 11 міст: Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Мукачево, Бахмут, Тернопіль, Вінниця, Маріуполь, Олександрія, Мелітополь, Чернігів;
• середній ІКМ (жовтий).
У категорію середньої конкурентоспроможності потрапили 25 міст. Серед них Нікополь, Конотоп, Біла Церква, Луцьк, Кам’янець-Подільський, Чернівці, Шостка, Бердичів, Кропивницький тощо;
• низький ІКМ (червоний). До категорії з низькою конкурентоспроможністю увійшли 9 міст.
Серед них Миколаїв, Дніпро, Умань, Херсон, Запоріжжя та Черкаси. Одні з найнижчих значень ІКМ мають Кам’янське та Полтава зі 41,42 та 39,75 пункту відповідно. Найнижче місце в цьому рейтингу посідає Одеса з індексом конкурентоспроможності 36,84 пункту.
Згідно даних дослідження, в опитуванні у Конотопі взяли участь 104 суб’єкти підприємницької діяльності. Це 23 (22,1%) підприємства-юридичні особи та 81 (77,9%) ФОП.
У рейтингу ІКМ Конотоп отримав найкращий результат серед міст, які представляють Сумську область. Зокрема більше як на 1 бал випереджає Шостку (18-та сходинка рейтингу). Окрім цього, Конотоп більш як на 6 балів попереду Сум (28-ме місце).
Найкращий результат в сусідніх регіонах має Чернігів, який знаходиться на 11 сходинці з високим ІКМ. Найгірший результат зафіксовано в Полтаві, яка має низький ІКМ та 44-ту сходинку рейтингу.
Конотоп отримав найбільшу кількість балів та переміг в компоненті «Безпека ведення бізнесу». Це найсильніша сторона міста. Також має високий результат (7 та більше балів) у компоненті «Започаткування бізнесу» (3-тє місце).
На перше місце серед перешкод для ведення бізнесу вийшов низький купівельний попит. Це проблема для 46% місцевих фірм та підприємців. Епідемія коронавірусу та карантин, які знаходяться на першому місці у загальнонаціональному рейтингу перешкод, у Конотопі зайняли друге місце у рейтингу.
Повний ЗВІТ можна переглянути на сайті «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» за посиланням: http://www.ier.com.ua/ua/mci/index_2021
ДОВІДКОВО:
ІКМ – це аналітичний інструмент з оцінювання місцевим бізнесом умов для ведення бізнесу.
Цей індекс не просто статистичний показник, – це аналітичний інструмент оцінки реалізації економічної політики в місті. Застосування такого інструмента спрямовано на сприяння конкуренції між містами у створенні сприятливого бізнес-клімату.
За його допомогою визначаються пріоритетні для місцевого бізнес-середовища реформи, визначаються кращі практики взаємодії місцевої влади та бізнесу, стимулюється здорова конкуренція міст та територій, обмін досвідом та поширення кращих регуляторних практик.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: