Кашель при вагітності: чим небезпечний і як лікувати?

Суспільство | 08:03, 17.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Якщо під час вагітності виникають якісь труднощі чи захворювання, майбутня мати починає бити паніку. І це правильно, адже все позначається і на майбутньому малюку. Тому навіть кашель при вагітності може стати приводом для занепокоєння. Він є одним із симптомів ГРВІ, а вагітні найбільше схильні до застуди, оскільки у них знижується імунітет і протиінфекційний захист.

Кашель свідчить, що у дихальних шляхах розвивається запальний процес, який може бути викликаний бактеріальною чи вірусною інфекцією. Такому симптому супроводжує рясне виділення слизу, якого організм намагається позбутися і підключається захисний рефлекс, що звільняє дихальні шляхи та зменшує вірогідність інфікування та ускладнення.

Крім цього, кашель, який виникає при вагітності, може бути спричинений алергенами або стати наслідком захворювань серцевої та судинної системи. Саме тому при виникненні кашлю при вагітності слід повідомити свого лікаря для встановлення діагнозу та необхідності своєчасного лікування.

Причинами кашлю при вагітності можуть бути:

  • вірусні інфекції;
  • трахеїт, синусит, риніт;
  • бронхіт, пневмонія;
  • алергічна реакція;
  • куріння;
  • порушення ШКТ або серцевої та судинної системи.

Види кашлю при вагітності

Все залежить від того, відходить мокротиння чи ні. Кашель можна поділити на сухий (ще називається непродуктивним) та вологий (називають продуктивний). Залежно від причин, кашель може бути результатом інфекції або алергічної реакції.

Особливості підбору лікування кашлю при вагітності:

  • Сухий чи непродуктивний кашель без виходу мокротиння. Причиною стають будь-які вірусні інфекції, хвороби легень, астма чи проблеми із серцем. Для вибору правильного рішення слід звернутися до вашого лікаря та встановити причину.
  • Вологий чи продуктивний кашель, що характеризується виділенням мокротиння. Виникає при захворюваннях, пов’язаних із запаленням у дихальних шляхах. Це може бути як звичайне ГРВІ, так і пневмонія та бронхіт.
  • Алергічний кашель. Спровокований алергенами та може викликати сильний кашель при вагітності. У цьому випадку слід виявити та уникати алергену.

Необхідно розуміти, що самостійний прийом препаратів під час вагітності може зашкодити майбутньому малюкові. Саме тому важливо мамі за перших симптомів звертатися до лікаря та слідкувати всім його показанням. Лікар запропонує не шкідливі для малюка препарати, які допоможуть швидко позбутися хвороби.

 
 
 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: