Інвестиційний портфель: що потрібно знати тим, хто ніяк не наважиться вкласти гроші

Споживач | 13:29, 29.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

Інвестиційний портфель – це сукупність акцій та інших активів в однієї людини. До нього належить усе, що може принести дохід: золото, нерухомість, цінні папери, облігації.

Навіщо потрібний інвестиційний портфель

Головною помилкою початківців у галузі інвестицій є купівля акцій виключно однієї компанії. Ризики надто високі – підприємство може збанкрутувати, отримати річний негативний дохід, і внаслідок цього акціонери зостаються без регулярного прибутку.

З метою захисту від неочікуваних фінансових втрат вживають заходів з диверсифікації – збору декількох джерел дохідності в сукупний інвестиційний портфель. Грамотно зібрати, скомпонувати інвестиційні інструменти та спрогнозувати сумарну дохідність допоможе брокер.

Приклад інвестиційного портфеля

Інвестиційний портфель збирають в залежності від цілей. Літні вкладники більш консервативні та вибирають довгострокові проєкти з нижчим ризиком та меншим прибутком – наприклад, державні облігації й векселі США. Молодші інвестори частіше надають перевагу більш ризикованим, але й більш прибутковим варіантам – акціям різних підприємств. Отже, інвестиційні портфелі поділяються на:

  • консервативні. На першому місці – безпека та надійне збереження вкладів, гарантоване отримання прибутків;
  • агресивні. Здебільшого складаються з акцій. Варіант для тих, хто полюбляє ризикувати та психологічно готов до різких стрибків курсу й фінансових втрат.

На зображенні – приклад консервативного варіанту.

Процентні долі різних видів фінансових інструментів складають загальний ризик інвестицій. Щоб зробити такий портфель, як на зображенні, більш ефективним, треба перевести активи з дебетової карти, готівку та частину депозитів в акції. Це збільшить ризики, але й прибуток також.

Для інвесторів-початківців раціонально збирати портфель з пасивних інвестицій, що не потребують укладання щоденних угод та постійного моніторингу зовнішньоекономічної ситуації, вивчання фінансових звітів компаній, яким належать акції.

Як правильно зібрати інвестиційний портфель?

Універсальних рішень не існує. Хоча і є шаблонні інвестиційні портфелі, на які можна орієнтуватися, насамперед вибір акцій, облігацій та інших цінних паперів залежить від цілей, бюджету, інтересів та відношення до ризиків вкладника.

Брокери «Фрідом Фінанс Україна» допоможуть коректно зібрати інвестиційні інструменти, адаптовані під ваші потреби, а також викупити міжнародні акції, спрогнозувати сукупні прибутки від пасивних вкладів. Наприклад, раціонально придбавати цінні папери з протилежних секторів економіки, що не залежать один від одного, або ж із різних держав.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: