Ігор Молоток: «Вимагаємо зменшити тариф на транспортування газу і збільшити субсидії»

Влада, Тарифи | 15:40, 29.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

У своєму відеозверненні парламентар заявив, що попри гучні обіцянки Уряду проблема високих тарифів і досі залишається невирішеною, тому депутатська група «За Майбутнє» продовжує працювати над конкретними кроками щодо зниження оплати за комунальні послуги для людей.

Наразі розробляємо зміни до Закону «Про ринок природного газу». Зокрема, пропонуємо вартість послуг транспортування і розподілу обчислювати, виходячи з фактично спожитого об’єму природного газу. Наразі ж абоненти змушені платити за показниками минулого року. Платіжки регулярно приходять навіть тим, хто в силу різних причин газом не користується взагалі. Об’єктивно – тариф не є справедливим! – зазначив Ігор МОЛОТОК.

Парламентар акцентував увагу, що тільки у 2020 році тарифи на розподіл та транспортування природного газу для населення зростали тричі: у січні – на 36,3%, у липні – ще на 17% у порівнянні з 2019 роком. А наприкінці грудня – ще у півтора рази.

Оплачувати такі рахунки жителям Сумщини, українцям – непосильно! Та ми переконались, що ціни можна знизити – і так буде чесно!  – підкреслив Ігор МОЛОТОК.

Депутатська група «За Майбутнє» пропонує доручити Кабінету Міністрів України та Національній комісії розробити механізм зменшення тарифу (або компенсації витрат) для споживачів, які за власний кошт проводили газ до своїх осель, а потім передали газопроводи на баланс операторів газорозподільних систем.

Також продовжуємо відстоювати скасування необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів. Наполягаємо на внесенні змін до Державного бюджету на 2021 рік, задля виділення достатнього розміру коштів на пільги та субсидії для соціально незахищених верств населення, – зазначив Ігор МОЛОТОК.

На думку парламентаря, Уряд має перегуляти тарифи у бік зменшення і розмір субсидій – задля збільшення, найближчим часом, щоби врятувати людей від боргової «безодні», в яку більшість вже потрапила саме завдяки необґрунтовано високим цінам на енергоносії.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: