Голова ОВА Дмитро Живицький дав детальні роз’яснення щодо початку нового навчального року на Сумщині

 Поділитися

Поділитися в

Після оприлюднення інформації про можливість початку нового навчального року в очному форматі, суспільство умовно розділилось на тих, хто «за» і тих, хто «проти». Суперечки не стихають, обростаючи чутками та фейками, зазначив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.

“Сьогодні разом з освітянами, представниками ДСНС, СБУ, поліції, військовими, головами громад (онлайн) обговорили, що зроблено для того, аби діти могли безпечно отримувати знання. Так, ми  будемо відкривати школи і садочки.  Але за певних умов. Навчання в очній формі розпочнеться виключно там, де є бомбосховище або укриття, обладнане відповідно до затверджених вимог. Укриття також може знаходитись поруч з закладом освіти”, – зазначив очільник області.

Дмитро Живицький проінформував, що наразі обстежено 560 (97%) закладів освіти, які мають захисні споруди цивільного захисту. Проводиться облаштування укриттів відповідно стандартів.

“Головною умовою для очної форми навчання, навіть при наявності облаштованих укриттів, буде згода батьків. Але навіть якщо більшість виступатиме «за» офлайн, дитина зможе навчатися дистанційно. Кожні батьки окремо обиратимуть для своєї дитини найбільш безпечну форму навчання, на їх розсуд”, – додав голова ОВА.

Навчання ж виключно у форматі онлайн розпочнеться у закладах освіти, які розташовані у межах 25 км від кордону, і у громадах, які знаходяться в зоні проведення бойових дій. На сьогодні – це 20 громад.  Також про очну форму не може бути мови, якщо ні в закладі освіти, ні поруч немає укриття.

“Отже, там де небезпечно – тільки онлайн навчання, де відносно безпечно і є укриття – офлайн. При цьому ми розуміємо що повністю безпечно зраз не буде ніде. Навіть вдома. Зберігаємо оптимізм і керуємось здоровим глуздом”, – резюмував Дмитро Живицький.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: