Годував, поїв: на Конотопщині священника судять за зв’язок з окупантами

Війна | 08:28, 22.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

У Конотопі 20 вересня мав розпочатися суд над священником Української православної церкви, раніше Московського патріархату, якого обвинувачують у зв’язках з російськими військовими під час окупації села у лютому-березні. Чоловіка звинувачують за двома статтями Кримінального кодексу: “колабораційна діяльність” та “виправдування збройної агресії”, повідомляє Суспільне.

Село Дептівка Конотопського району було одразу окуповане російськими військами. Місцева мешканка пані Надія розповідає: “Це просто вам розказати не можна, що це було, це був страх, це був жах, ми перебували в якомусь пеклі місяць”.

Жінка нині на пенсії, а раніше викладала естетику та історію у місцевій школі:

“Забирали все, що тільки можна, все підряд. Їхали машиною і там у нас така дорога погана, і вони загрузли, все повилітало. Ви знаєте, ніколи не думала, що таке може бути, ніколи в житті. Тому, що я читала історію, я розповідала дітям, що це наші брати, слов’яни, в нас спільна культура, спільна мова, звичаї, традиції, як вони могли напасти? Коли мені зателефонували о 6-ій, початок 7-ї 24 лютого, я не повірила, кажу: яка війна? “, — розповідає пані Надія.

Валерій Сафоньчик говорить, що російська бронетехніка розверталася прямо перед їхнім двором:

“Тут отак БТРи розверталися, отак навколо дерева. А тоді, під кінець, здається, 12 САУшок так само отут, там понаривали асфальт, тут 3 дні зарівнював. Більше 2 тисяч через наше село одиниць пройшло”.

Про зв’язки їхнього священника з окупантами чоловік говорить: “Чув, що якесь там чаювання влаштовував. – З росіянами? – Ага, з цими. Чув, що там, коло церкви, солдат пригощав російських”.

З історичної довідки, що розміщена перед храмом, дерев’яна п’ятикупольна церква Різдва Пресвятої Богородиці у селі Дептівка була закладена у 1906 році і зведена коштом селян без жодного цвяха. Є пам’яткою архітектури місцевого значення. Місцева жителька не захотіла назвати своє ім’я, але сказала, що отець Олександр у них більше не служить.

Місцевий журналіст Спартак Сергієнко каже, що давно слідкує за діяльністю цього священник і тому також прийшов на суд.

“Спілкувався з людьми, мешканцями с. Дептівка, які були прихожанами цієї церкви, які на власні вуха чули як отець Олександр говорив такі фрази, що “руський корабель – це корабель, а ми маленький човник”, тому ми не повинні чинити супротив рашизму, московському агресору, повинні схилити голови і прийняти їх умови. Забезпечував цих московських виродків їжею, давав їм нічліг, розповідав за обстановку в м. Конотоп, навколо, тобто, всіляко сприяв цим “діячам”, — розповів Спартак Сергієнко.

Але суд не відбувся через відпустку прокурора.

“Прокурор, який є процесуальним керівником у цьому провадженні, подав клопотання про відкладення судового засідання, яке призначене на 20 вересня, у зв’язку з перебуванням у черговій щорічній відпустці”, — зазначила суддя Конотопського міськрайонного суду Ірина Семенюк.

Після засідання панотець поспішив на вихід.

“Отець Олександр, щодо закидів про колабораціонізм, що ви можете сказати? – Перший раз чую про це. – А чому ви тут тоді? – Я церковна людина. – Якщо ви перший раз про це чуєте, чому ви тут тоді? – Я вас не ображаю, ідіть до адвоката і домовляйтесь”, — так відповів обвинувачений Олександр Бойко.

Та адвокат священник Валерій Майстренко також відмовився від коментарів. Максимальне покарання, яке загрожує Олександру Бойко – 5 років за ґратами з конфіскацією майна.

Джерело: Суспільне Суми

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: