Етапи сертифікації підприємства ISO 9001

Суспільство | 12:23, 13.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Для підтвердження впровадження міжнародних стандартів управління в бізнес необхідно отримати відповідний сертифікат. Сертифікація ISO 9001 – комплексна процедура, яка складається з декількох обов’язкових етапів. Компанія «Супровід» організовує якісний юридичний супровід вашої компанії на кожній стадії.

Моніторинг органів і визначення видів діяльності

Перший етап – це пошук надійних сертифікують органів (в Україні діє понад 140 організацій, що здійснюють оформлення сертифікатів). Найважливіший критерій перевірки – це конкретні стандарти аудиту, які використовує організація. Кращим варіантом є підготовка мінімуму документації і сувора аудиторська етика. Перед укладенням договору уважно вивчіть репутацію фірми на ринку і її можливості відповідати міжнародним вимогам.

Після того, як вибір зроблено, необхідно скласти опитувальний лист з особливостями діяльності вашого бізнесу. Опитувальний лист додається до листа-заявки, в якій містяться основні відомості про вашу компанію. Міжнародними стандартами не встановлена ​​єдина форма заяви – все залежить від конкретних правил сертифікує компанії.

Підготовка документів

За загальним правилом, сертифікація проводиться вже після того, як ви оформили документацію СМЯ. Саме тому спочатку необхідно визначити власні бізнес-процеси під відповідні вимоги. Існує кілька процедур, які потрібно закріпити на документальному рівні для майбутньої сертифікації. Також потрібно створити всередині підприємства повноцінну систему менеджменту якості.

Ваше підприємство має опрацювати за новими правилами протягом 2-3 місяців, щоб оформити необхідні звітні документи. Але термін цілком залежить від юридичної підготовки та вимог конкретного органа, що сертифікує.

Крім документації СМЯ, також буде потрібно надати:

  • статут;
  • установчий договір;
  • штатний розклад.

Всі зазначені документи подаються в обраний сертифікуючий орган. Терміни на перевірку законодавчо не регламентований – компанія може зреагувати як на наступний день, так і через тиждень (все залежить від навантаження).

Проведення аудиту

Після того, як ви уклали договір з сертифікуючим органом, призначається час проведення аудиту – перевірки вашого підприємства на відповідність міжнародним нормам. Варто зазначити, що аудит буде проводитися в двох формах: документальному і «на місці». У першому випадку експерти перевірятимуть документацію СМЯ, у другому – діяльність вашої компанії.

Ви як керівник бізнесу можете провести попередню нараду, на якому висвітліть для персоналу проведення майбутнього аудиту. Все через те, що в рамках самої перевірки нерідкі телефонні інтерв’ю зі співробітниками на предмет знання стандартів управління. Персонал повинен підготуватися до можливих розпитувань, щоб підтвердити власну компетентність.

Тривалість аудиту, як і ціна сертифіката ISO 9001, залежить від розмірів вашого бізнесу і його структури. Величезне підприємство з філіями та територіальними підрозділами перевіряється довше, ніж невелика міська фірма. Весь аудит проводиться в рамках спочатку розробленої програми.

Коригування невідповідностей

Щоб отримати сертифікат ISO 9001, підприємству потрібно відповідати всім встановленим міжнародним вимогам. Якщо в ході перевірочних заходів було виявлено недоліки, то аудиторська група дає вам час на усунення проблем (конкретний термін залежить від особливостей органа, що сертифікує). Для цього складається коригувальний план, в якому зазначаються строки і конкретні питання, які підлягають вирішенню. За результатами коригувань ви надаєте докази усунення недоліків.

Отримання сертифікату

Фінальний етап сертифікації – це отримання сертифікату ISO 9001, який підтверджує відповідність міжнародним стандартам. Документ видається сертифікуючим органом за результатами аудиту. Бізнес отримує вагомий доказ високої якості своєї продукції, що неминуче позитивно вплине на репутацію і прибуток.

Якщо ви хочете максимально стиснути терміни перевірки і полегшити собі оформлення потрібних документів, то звертайтеся в компанію «Супровід». Ми знаємо специфіку аудиту та міжнародну практику, яка дозволяє гарантовано отримати потрібний доказ якості вашого управління.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: